Předporodní příprava / Těhotenské a baby masáže

Personál Porodnice Domažlické nemocnice připravuje pro zájemkyně z řad těhotných žen i čerstvých rodiček služby předporodní a poporodní péče.

Kurz předporodní přípravy

Chcete se připravit na porod? Dozvědět se více o těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o miminko? Pak neváhejte a navštivte "Kurz předporodní přípravy", kterým vás v Domažlické nemocnici provede porodní asistentka Mgr. Lucie Papoušková. Absolvovala řadu odborných školení a sama má jako maminka s těhotenstvím i péčí o děti bohaté zkušenosti.

těhulka

Co se při kurzu dozvíte?   

"Budeme si povídat o životním stylu a vyšetření v těhotenství, o možných potížích v těhotenství, o porodu. Jistě Vás bude zajímat co s sebou do porodnice, jakou si nachystat výbavičku pro miminko, jaká je role tatínka u porodu. Řekneme si o možnostech tlumení bolesti a o úlevových polohách u porodu. Budeme se zabývat průběhem šestinedělí, kojením a péči o novorozence. A hlavně si budeme povídat o tom, co Vás jako budoucí maminku zajímá."

Jak kurz probíhá?

Kurz se skládá obvykle ze tří lekcí v odstupu dvou týdnů. Nicméně přístup je individuální a počet lekcí lze upravit a domluvit i jinak, vč. individuelních setkání. Lekce trvá 2 hodiny. Cena lekce je 200 korun. 

Kurz probíhá v tělocvičně rodinné porodnice Domažlické nemocnice (výtah B, 4. NP) 

Jak se na kurz přihlásit?

Bližší informace a objednání do kurzu lze zajistit na telefonu 736 665 724 nebo mailu kurzy@domazlice.nemocnicepk.cz.  

  

Další webové stránky Gyn.-por. oddělení

Těhotenské a baby masáže

Pocit pohody a uvolnění organismu jsou přínosné stavy jak pro těhotnou ženu, tak pro dítě a jeho vývoj. "Těhotenské masáže nebo babymasáže" tyto stavy navozují. Přesvědčí vás o tom sestra novorozeneckého oddělení Domažlické nemocnice Hana Vachoušková, která má pro specializované masáže certfikaci a zdokonaluje je dlouholetou praxí. 

Masáže těhotných žen

tehul 

Jedná se o soubor tahů, které uvolňují tělo těhotné ženy, pomáhají zatíženému organismu si odpočinout, zlepšují prokrvení tkání a odvodňují často oteklé nohy. Masáž se doporučuje jednou týdně. Lze ji provádět i před otěhotněním, dále po celou dobu těhotenství a v šestinedělí.

Pomocí přírodních silic lze předcházet či zlepšovat potíže, jako jsou křečové žíly, vysoký krevní tlak, trávicí obtíže, stres, bolesti hlavy, nespavost. Masáž je zakončena relaxací a dodáním tekutin. 

Masáže dětí 

baby

Navozují pocit pohody z lidského doteku i pomocí doprovodné hudby. Rozvíjí smysly dítěte. Pomocí reflexních technik se uvolňuje napětí v těle, stimuluje krevní oběh a činnost orgánů. Masáží lze podpořit správný vývoj pohybového aparátu, zlepšit držení těla a koordinaci pohybů. Sestava tahů nenarušuje dětskou intimitu. Lze je provádět každý den nejlépe před kojením.

Užitím správných silic vhodných pro děti různého věku lze pomáhat řešit různé problémy: neklid, bolesti bříška, dýchací potíže, nachlazení, nechutenství.

Průběh a cena masáží

Masáže se provádí na gynekologickém odd.  v 1. NP v masážní místnosti s výjimkou novorozenců z šestineděšlí (přímo na pokoji).

  • Doba trvání těhotenské masáže je 50 minut. Cena 300 korun. 
  • Doba trvání babymasáže je 10 až 15 minut. Cena 100 korun.
  • těhotenské masáže se provádí po objednání každé 1. a 3. pondělí v měsíci od 15 do 18 hodin. 

Bližší informace a objednání do kurzu lze zajistit na telefonu 608 200 946 nebo mailu masaze@domazlice.nemocnicepk.cz.

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.