Gynekologicko-porodnické oddělení

Péče

Gynekologicko-porodnické oddělení Domažlické nemocnice poskytuje pacientkám diagnostická vyšetření, konzervativní i operační léčbu gynekologických onemocnění, preventivní gynekologickou péči a těhotným ženám zajišťuje komplexní prenatální a porodnickou péči a služby. 

RN (3)

Domažlická porodnice

stvořena pro nejkrásnější moment života

  

Gynekologická péče 

Gynekologická operativa zahrnuje chirurgické řešení širokého spektra akutních i chronických stavů. Neoperujeme pouze onkologická onemocnění, která odesíláme na vyšší pracoviště. Z operačních postupů využíváme především minimálně invazivní laparoskopickou techniku, čímž je zkrácena doba hospitalizace a také doba nutné rekonvalescence po operačním zákroku.

Nejčastější gynekologické operace

Další výkony

Na operace je možné se objednat přes ambulantního gynekologa nebo naší gynekologickou ambulanci. Před operací je pacientka seznámena s operačním postupem, eventuálními možnými komplikacemi a je s ní sepsán písemný informovaný souhlas. Informace o zdravotním stavu pacientek poskytuje ošetřující lékař, eventuálně primář oddělení od 13.00 do 14.00 hodin Pacientka je propuštěna lékařem, který poskytne veškeré informace a zodpoví případné dotazy. Při propuštění dostane pacientka propouštěcí zprávu pro svého obvodního gynekologa a praktického lékaře.


Tým

Vedení

Dusan-Kolarik

MUDr. Dušan Kolařík

primář

379 710 272

dusan.kolarik@domazlice.
nemocnicepk.cz
 

P5210165-Edit

Božena Volfová

vrchní sestra

379 710 116

bozena.volfova@domazlice.
nemocnicepk.cz


Lékaři

  • MUDr. Kamil Svoboda - zástupce primáře
  • MUDr. Alena Dlouhá
  • MUDr. Pavla Faitová
  • MUDr. Zdeněk Kovář
  • MUDr. Jakub Mach
  • Oksana Suliatytska, lékařka
  • MUDr. Alena Tumpachová
  • MUDr. Štěpán Stupka
  • MUDr. Barbora Šimková
  • MUDr. Luboš Vlček (externě)

Nelékařští zdravotníci

Svědomitě a odborně o ženy z Domažlicka i dalších regionů pečují sestry a ošetřovatelky gynekologického oddělení a v porodnické části i porodní asistentky a personál novorozeneckého oddělení.


Kontakt

obecný kontakt  379 710 122
primář  379 710 272

dusan.kolarik@domazlice.nemocnicepk.cz

vrchní sestra  379 710 116

bozena.volfova@domazlice.nemocnicepk.cz

oddělení šestinedělí 379 710 347
porodní sál 379 710 235
novorozenci 379 710 232
příjmová ambulance 379 710 162 / 163
ambulance II. - USG vyšetření 379 710 146
ambulance Staňkov 606 823 453

pavla.faitova@domazlice.nemocnicepk.cz

ambulance Bělá nad Radbuzou 379 495 376

zdenek.kovar@domazlice.nemocnicek.cz


Oddělení

Gynekologické oddělení se nachází v 1. podlaží a má k dispozici 9 pokojů s TV, vlastním sociálním zařízením s bezbariérovým přístupem (WC, sprchový kout). Pokoje jsou rozděleny na dva třílůžkové a pět dvoulůžkových a dva nadstandardní jednolůžkové pokoje s možností přistýlky (v ceně je internet, lednice, radiový přijímač, varná konvice). Na všech pokojích je možné připojení na internet.

Plánek nemocnice

  

Porodnice se nachází ve 4. podlaží. 

Porodnice

gynekologie (6)


Ambulance

Součástí gynekologického oddělení jsou i gynekologická ambulance, které na třech místech v regionu (Domažlice, Staňkov a Bělá nad Radbuzou) poskytují širokou péči o dívky, ženy a budoucí rodičky:

Příjmová ambulance je zajištěna 24 hodin denně. 

Gynekologické ambulance


Hospitalizace

Příjem na gynekologické oddělení probíhá zpravidla v dopoledních hodinách nebo v případě, že se má operace uskutečnit v den příjmu, pak v ranních hodinách. Termín je vždy předem dojednán s personálem. Akutní příjmy 24 hodin denně.

Do nemocnice si přineste občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, průkaz dočasné pracovní neschopnosti (máte-li jej vystavený) a vyplněné požadované dotazníky. U svého ošetřujícího lékaře si vyzvedněte dokumentaci (kartu) nebo její výpis. Pokud není dohodnuto jinak, přineste si k příjmu výsledky nutných předoperačních vyšetření zajištěných Vaším ošetřujícím lékařem.

Vhodnou výbavou je domácí obuv, župan, pyžamo a věci osobní potřeby (toaletní papír, mýdlo, hřeben, kartáček na zuby apod.). Doporučujeme ponechat doma cenné věci (šperky, dražší mobilní telefon), větší obnos peněz či vkladní knížky. Za případnou ztrátu věcí nepřevzatých přímo do úschovy nemocnice neručí. Pro větší sumy a cennosti je k dispozici nemocniční trezor.

S sebou si vezměte ideálně v originálním balení a s údaji o dávkování veškeré léky, které dlouhodobě užíváte, neboť je budete zřejmě užívat i během hospitalizace. Po domluvě s ošetřujícím lékařem vysaďte 10 dní před přijetím Anopyrin či jiný lék na ředění krve.).

Příjemný pobyt a brzké uzdravení Vám přeje kolektiv gynekologického oddělení.


Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.