Zdravotnická dopravní služba

Služby

Zdravotnická dopravní služba (ZDS) zajišťuje nepřetržitě 24 hodin denně po 7 dnů v týdnu dopravu raněných, nemocných a rodiček, popř. jiných klientů samoplátců. Samozřejmostí je převoz imobilních pacientů. 

Bezplatná přeprava

Pro klienty zdravotních pojišťoven, pokud je převoz indikován lékařem, je doprava zdarma. Poukaz k přepravě pacienta vystavuje ošetřující lékař. 

Nárok na bezplatnou přepravu vzniká pacientům vyžadujícím neodkladnou péči, kterým akutní zdravotní stav neumožňuje dopravit se k lékaři, specializované léčbě popř. zpět od lékaře po své ose či hromadnou dopravou. ZDS se využívá zejména při těchto příležitostech:

  • lékařská kontrola 
  • vyšetření (např. na RTG)
  • rehabilitace
  • lékařské ošetření nebo  výkon
  • příjem k hospitalizaci / propuštění z hospitalizace 
  • přeprava pacientů mezi zdravotnickými zařízeními
  • do lázní
  • do sociálního zařízení apod.

    

    

vůz

Hrazená přeprava

V případě, že pacientovi nevzniká nárok na hrazenou přepravu ze zdravotního pojištění (viz výše), může si službu objednat sám jako samoplátce. Kilometrová sazba je v tomto případě nižší než u standardních komerčních přepravců. Konkrétní ceny sdělíme na vyžádání.

Sekundární součást IZS

ZDS je sekundární součástí krajského integrovaného záchranného systému (IZS) a zálohou Záchranné zdravotnické služby Plzeňského kraje. V případě požadavku se účastní zásahů při hromadných neštěstích, katastrofách a jiných krizových situacích.

Pronájem vozů

Na objednávku poskytujeme sanitní vozy a řidiče proškolené v poskytování první pomoci i k asistenci a zajištění kulturních, sportovních číi společenských akcí. Vše dle domluvy s pořadateli.


Objednání

Pokud se jedná o předem plánované vyšetření, zákrok či hospitlaizaci, je třeba si dopravu objednat v předstihu - nejlépe hned po oznámení termínu výkonu lékařem. V případě, že je výkon plánován a pacient si přepravu neobjedná včas, nemůže ZDS garantovat okamžité přistavení vozu a zajištění dopravy v reálném čase. Přednost mají vždy pacienti, u nichž je přeprava vyžadována akutně. 

Přepravu lze objednat v pracovní dny od 6 do 18 hodin na telefonu 379 722 777.  V případě, že je doprava zajišťována pro imobilního pacienta (zejména upoutaného na invalidní vozík), informujte o tom dispečink při objednávání.     


Tým

P1100744 (2)

Miloslav Kundrát 
vedoucí řidič

miloslav.kundrat@domazlice.
nemocnicepk.cz

Řidiči a dispečerky

Bezpečnou přepravu zajišťují  profesionální řidiči, kteří jsou pravidelně proškolováni v přepravě raněných a nemocných osob a v poskytování první pomoci. Plánování transportů a komunikaci s pacienty a klienty zajišťují empatické dispečerky. 


Kontakt

dispečink (6:00 - 18:00 ) 379 722 777 objednávka přepravy v pracovní dny od 6 do 18 hodin
recepce nemocnice (18:00 - 6:00) 379 710 112 zajišťuje spojení se ZDS mimo provozní dobu dispečinku
vedoucí řidič miloslav.kundrat@domazlice.nemocnicepk.cz

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.