Rodinné domy pro zdravotnický personál

Nemocnice bude mít od června 2020 pro zaměstnance k dispozici devět rodinných domů. V nově vznikající vilové čtvrti Na Bábě nechává domy stavět město.  Po dokončení je předá do dlouhodobého nájmu nemocnici, která je poskytne zdravotníkům a jejich rodinám. Na této stránce naleznete aktualizované informace především k tomuto projektu, ale i další důležité informace o možnostech žití na Domažlicku. 

Rodinné domy

Co se staví? Kdo? Pro koho?

V nové čtvrti Na Bábě, která je určena výhradně pro výstavbu rodinných domů a viladomů, staví město Domažlice na své náklady devět rodinných domů, které po dokončení předá do dlouhodobého pronájmu Domažlické nemocnici. Nemocnice je bude pronajímat svým zaměstnancům s rodinami, které v Domažlicích nemají vlastní bydlení. Jedná se o dvoupodlažní domy s vlastním pozemkem a garáží.

Kdy budou k dispozici?

Domy mají být dokončeny a předány nemocnici do užívání v červnu 2020. Podle investora práce odpovídají harmonogramu a termín je platný. 

Kde se staví?

Čtvrť Na Bábě roste na stejnojmenném vrchu na západním okraji města. Na opačném straně vrchu stojí od roku 2006 nová nemocnice. Obě strany kopce zatím nejsou propojené přímou komunikací, nicméně dojezdová vzdálenost je do čtyř minut.

Domy pro nemocnici rostou v Javorové ulici, což je slepá a částečně okružní ulice z páteřní komunikace čtvrti. Využívat ji budou zejména rezidenti. Je v ní i dostatek parkovacáích míst.    

Lokace výstavby RD (mapa)


Nemocnice

Domažlická nemocnice v základních bodech

Nemocnice ČR 2019 - vítěz dvou kategorií celostátního projektu 


Občanská vybavenost

Sportoviště

Obchody

- připravuje se

Školy 

- připravuje se

Kulturní vyžití 

- připravuje se


Domažlice

Oficiální webové stránky města

Informační centrum Domažlice - akce ve městě i okolí

Aktuality


Okolí města

připravuje se


Jiné bydlení

připravuje se


Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.