Rodinné domy pro zdravotnický personál

Nemocnice bude mít od června 2020 pro zaměstnance k dispozici devět rodinných domů. V nově vznikající vilové čtvrti Na Bábě nechává domy stavět město.  Po dokončení je předá do dlouhodobého nájmu nemocnici, která je poskytne zdravotníkům a jejich rodinám. Na této stránce naleznete aktualizované informace především k tomuto projektu, ale i další důležité informace o možnostech žití na Domažlicku. 

Rodinné domy

Co se postavilo? Kdo? Pro koho?

V nové čtvrti Na Bábě, která je určena výhradně pro výstavbu rodinných domů a viladomů, postavilo město Domažlice na své náklady devět rodinných domů, které předalo do dlouhodobého pronájmu Domažlické nemocnici. Nemocnice je pronajímá svým zaměstnancům s rodinami, které v Domažlicích nemají vlastní bydlení. Jedná se o dvoupodlažní domy s vlastním pozemkem a garáží.

Kdy budou k dispozici?

Domy jsou dokončeny a byly předány nemocnici do užívání v červnu 2020. Některé ještě čekají na své podnájemníky z řad zaměstanců Domažlické nemocnice. 

Kde se postavilo?

Čtvrť Na Bábě roste na stejnojmenném vrchu na západním okraji města. Na opačném straně vrchu stojí od roku 2006 nová nemocnice. Obě strany kopce zatím nejsou propojené přímou komunikací, nicméně dojezdová vzdálenost je do čtyř minut, pěší do 15 minut.

Domy pro nemocnici se nacházejí v Javorové ulici, což je slepá a částečně okružní ulice z páteřní komunikace čtvrti. Využívat ji budou zejména rezidenti. Je v ní i dostatek parkovacáích míst.    

Lokace výstavby RD (mapa)


Nemocnice

Domažlická nemocnice v základních bodech

Nemocnice ČR 2019 - vítěz dvou kategorií celostátního projektu 


Město

Domažlice jsou plnohodnotným okresním městem se všemi potřebnými úřady a službami a potřebnou občanskou vybaveností   

Oficiální webové stránky města

Informační centrum Domažlice - akce ve městě i okolí

Aktuality např.


Vybavenost / volný čas

Sportoviště

Obchody

- Kaufland, Albert, Penny Market, Lidl (2022)

Aktivity v okolí města

Pěší a cykloturistika - oblast Čerchova (Český les), okolí Kdyně (vrchy Koráb a Rýzmberk), oblast Babylonu, oblast Dracehnsee (Furth Im Wald), Šumava - Železnorudsko

Koupání - Přírodní koupaliště Babylon, akvapark Kdyně, venkovní bazén Furth im Wald,  akvapark a venkovní bazény Bad Kötzing, akvapark Waldmúnchen 

Lyžování - běžecké okruhy Čerchov-Capartice-Althütte-Gibacht, skiareál Hoher Bogen (Bavorský les), skiareál Voitheńberg (Furth i.W.), skiareál Špičák (Šumava), skiareál Arber (Bavorský les)

Památky - Hrad a zámek Horšovský Týn, klášter Kladruby, 


Jiné bydlení

Nájemné rodinné domy jsou pouze jednou z forem pomoci s bydlením našim zaměstnancům.  Standardně a dlouhodobě pomáháme zájemcům o práci u nás s hledáním či financováním i jiných forem bydlení od pronájmu přes nájemní bydlení v bytech (např. měststkých), pomoc s koupi vlastního bytu až po pomoc s hledáním stavebního pozemku pro vlastní výstavbu. Dostupné bydlení pomůžeme sehnat každému, kdo se rozhodne posílit náš tým.  


Koho hledáme?

Náš tým doplňujeme především z důvodu

Z těchto důvodů bychom v našem týmu rádi přivítali především lékaře internisty a intenzivisty a všeobecné i praktické sestry.

Zájemcům nabízíme kromě bydlení i náborový příspěvek, zaměstnanecké benefity, podporu dalšího vzdělávání a kariérního rozvoje,  práci na přístrojově dobře vybavených pracovištích v moderním prostředí prakticky nové (2006) nemocnice. 

Do svého týmu zveme nejen zkušené zdravotníky, ale rovněž čerstvé absolventy (příprava na atestaci, vzdělávací akreditace, náborový příspěvek, program Žij srdcem) i studenty, pro které máme širokou škálu studentských programů vč. trainee, stipendií aj.) 

Aktuálně poptávané profese a nabídku programů pro absolventy a studenty naleznete v sekci Kariéra a vzdělávání.   


Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.