VZP očkuje. S mobilním týmem Domažlické nemocnice podaly v Tachově tři stovky vakcín

10. 12. 2021

TISKOVÁ ZPRÁVA VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna v rámci projektu „VZP očkuje“ nabízí ve spolupráci s mobilními očkovacími týmy vakcinaci proti nemoci Covid-19 firmám, obcím nebo domovům pro seniory. Týmy vyjíždí po celé České republice za lidmi na pracoviště, nebo třeba do místa bydliště. Jedno z vůbec prvních míst v Česku, kde podpora v rámci projektu VZP proběhla, byl v uplynulých dnech Tachov. Očkoval tam mobilní očkovací tým Domažlické nemocnice v prostorách Českého červeného kříže.

Přispět k této akci se nám podařilo díky úzké spolupráci s Domažlickou nemocnicí, Poliklinikou Tachov, Městem Tachov a Červeným křížem. Velký zájem ze strany obyvatel se potvrdil. Přišly zhruba tři stovky lidí. Mezi nimi zejména senioři, kteří využili této příležitosti pro třetí, tzv. posilující dávku,“ říká ředitelka Regionální pobočky Plzeň Lenka Havlasová, která oceňuje množství energie, které se zde do očkování už investovalo: „Velký kus práce je v tomto směru vidět za hejtmankou Plzeňského kraje i ředitelkou Léčebných lázní Konstantinovy Lázně, které již podobnou akci na Tachovsku zorganizovaly. Jsem ráda, že jsme nyní mohli přispět pomocnou rukou i my z VZP.“

VZP ČR motivuje očkovací týmy zvýšenou úhradou za výjezdy. Dále nejvýznamnější česká zdravotní pojišťovna na těchto očkovacích akcích děkuje očkovaným například formou předaných vitamínů a vitamíny má i pro očkující zdravotníky. Dále na akci VZP prezentuje lidem ve věku nad 65 let možnost čerpat speciální příspěvek pro očkované na Covid-19.

„VZP očkuje“ je projekt mobilních očkovacích týmů, které zprostředkuje právě pojišťovna. Spuštěn byl na konci listopadu, trvat by měl do jara příštího roku. Desítky podobných výjezdů (primárně ale na pracoviště, resp. do firem) jsou už dnes po celém Česku připravovány k realizaci. VZP také spustila webové stránky www.vzpockuje.cz , kam se mohou další žadatelé o očkování z řad firem sami hlásit.

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.