Nemocnice ve Stodu, Domažlicích a Rokycanech mohou dál vzdělávat mediky v oborech interny a chirurgie

17. 1. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA

Domažlická, Stodská a Rokycanská nemocnice mohou dál vzdělávat lékaře v základním kmeni interním a chirurgickém a Stodská nemocnice rovněž i v kmeni gynekologicko-porodnickém. Rozhodnutí o prodloužení stěžejních vzdělávacích akreditací obdržely nemocnice od Ministerstva zdravotnictví ČR v závěru loňského roku. Akreditace pomáhají nemocnicím přilákat mediky.

„Vzdělávací akreditace jsou nezbytné k tomu, aby se absolventům lékařských fakult, když u nás pracují, započítávala praxe do povinného předatestačního vzdělávání,“ vysvětluje ředitel Stodské nemocnice Alan Sutnar„Nemocnice, které akreditace nemají, musí mladé lékaře na tyto povinné praxe posílat do jiných zařízení, což není ani pro samotné absolventy ani pro jejich zaměstnavatele úplně ideální stav.“

Vzdělávací akreditace jsou rovněž zárukou, že daný obor má v nemocnici vysokou úroveň. „Pro udělení akreditace je třeba doložit, že nemocnice má zkušené lékaře s dlouhodobou praxí, kteří dokáží předávat mladším kolegům své znalosti a zkušenosti, že má kvalitní přístrojové vybavení a zázemí a rovněž provádí dostatečný počet léčebných výkonů, aby se lékař před atestací skutečně setkal s dostatečným množstvím diagnóz a pacientů,“ vysvětluje ředitel Domažlické nemocnice Petr Hubáček.

Ministerstvo vydává akreditace zpravidla na období pěti let a následně je na žádost nemocnic obnovuje. „Jsme rádi, že jsme akreditaci obhájili. Jednáme s třemi absolventy, kteří u nás chtějí pracovat a připravovat se na atestaci. Takto věřím, že náš tým posílí,“ upozorňuje na význam ředitel Rokycanské nemocnice Jaroslav Šíma.

Akreditace základních kmenů interního a chirurgie jsou v případě okresních nemocnic těmi nejdůležitějšími. Nemocnice Plzeňského kraje ale mají a obhajují i akreditace pro další obory , jako jsou například praktický lékař pro dospělé, rehabilitační a fyzikální medicína, geriatrie, pediatrie, anesteziologie či radiologie. Největší rozsah akreditovaných oborů má Klatovská nemocnice. Ta může vzdělávat lékaře například i v oborech ortopedie, oftalmologie (oční), neurologie, ORL, pediatrie, psychiatrie, hematologie a transfuzní lékařství, nukleární medicína, nefrologie a další.  

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.