V Domažlicích odebrali první den k vyšetření nákazy koronavirem 24 osob

20. 3. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE

Zdravotníci Domažlické nemocnice odebrali první den provozu odběrového místa ke zjištění nákazy koronavirem 24 osob. S výjimkou dvou osob, které se omluvily, dorazili všichni doporučení pacienti. Odběry probíhaly bez komplikací a je možné jejich počet zvýšit.  

Pracoviště podobně jako v Rokycanech obsluhují tři zdravotnice. Jedna zajišťuje administrativu, druhá sepisuje anamnézu a třetí provádí samotný odběr. Zítra bude pracoviště obsluhovat další tým.  

Odebrané vzorky byly po ukončení provozu odběrového místa převezené do Fakultní nemocnice Plzeň. Výsledky se pacienti dozví telefonicky. 

Do Rokycanké i Domažlické nemocnice dnes volali lidé, kteří chtěli přijet bez doporučení krajské hygienické stanice. „Opakujeme, že bez doporučení nikoho odebírat nemůžeme a nebudeme. Žádáme zájemce, aby se napřed spojili s hygieniky, kteří je k odběru po ověření anamnézy doporučí," říká mluvčí nemocnic Jiří Kokoška. „Dále připomínáme, že pacienti musí přijet vozem až k odběrovému místu a po celou dobu vyšetření z něj nevystupují." 

Info o provozu místa zde:  http://www.nemocnicepk.cz/tiskove-zpravy/DN-odber/

Foto odběrového místa zde: http://www.nemocnicepk.cz/tiskove-zpravy/jsme-pripraveni-/

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.