Úspěch v projektu Nemocnice ČR: Domažlice jsou jedničkou dvou kategorií a bodovaly i Rokycany a Klatovy

25. 11. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA

Skupina Nemocnice Plzeňského kraje dosáhla velkého úspěchu i v 15. ročníku celostátního hodnotícího projektu „Nemocnice ČR 2020“. Zejména Domažlická nemocnice se ocitla mezi nefakultními nemocnicemi v čele hned několika hodnocených oblastí průzkumu a ovládla i dvě z hlavních kategorií „Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů“ a „Nemocnice pro život“. V této souhrnné kategorii kvality a bezpečnosti péče pak obsadily krajské nemocnice dokonce celý stupínek vítězů. Na druhé pozici skončila Rokycanská a na třetí Klatovská nemocnice.

A jednu z hlavních cen získala jako celek i Skupina Nemocnice Plzeňského kraje. Jednalo se o prvenství v oblasti online komunikace, kde se hodnotí kvalita a uživatelská přívětivost internetových stránek a propojení na sociální sítě. 

Organizátor hodnotícího projektu organizace HealthCare Institute vyhlašovala nejlepší nemocnice v úterý večer v rámci prestižní odborné konference Efektivní nemocnice, která se vzhledem k okolnostem konala v online podobě. Do projektu Nemocnice ČR je každoročně zapojeno zhruba 150 nemocnic akutní péče z celé republiky. Vyhlašovatel je dělí do kategorie fakultní nemocnice a ostatní, kam patří nestátní, zpravidla střední a malé nemocnice. Hlavními hodnocenými oblastmi jsou:

 • Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů
 • Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů
 • Nemocnice pro život (společné hodnocení pacientských kategorií) 
 • Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců
 • Finanční zdraví nemocnic
 • Online komunikace

Nemocnice Plzeňského kraje ovládly hned tři z uvedených oblastí a hlavně v hodnocení spokojenosti pacientů se ocitly i na dalších předních příčkách dílčích anket. Například rychlost a organizace přijetí pacienta do nemocnice, zlepšení stavu pacienta při pobytu v nemocnici, ověřování jména pacienta před zákrokem nebo podáním léku a třeba také spokojenost s komunikací sestry přístupem lékaře nebo spokojenost s přístupem sestry aj.   

Předseda představenstva Domažlické nemocnice Petr Hubáček přebíral dvě ceny už loni, a mohl tak letos zopakovat známou pravdu, že úspěch v projektu je týmová práce všech zdravotníků i nezdravotnického personálu. „Jsme jeden tým a držíme při sobě. V tom se nic nezměnilo a to je důvod, proč jsme v anketě opět úspěšní. Myslím ale, že letos nás do popředí posunula i pandemie koronaviru. V jarní vlně, kdy anketa také probíhala, byl náš okres jedním z nejpostiženějších regionů v zemi a hospitalizovali jsme tedy i velké množství pacientů s nemocí covid-19. A myslím, že v této situaci nás pacienti a vůbec veřejnost začala vnímat ještě intenzivněji jako důležitého partnera regionu a jako dobrého a potřebného souseda, na kterého se mohou spolehnout. Uděláme vše pro to, aby to tak bylo i v dalších letech, i když tu už doufejme žádná koronavirová pandemie nebude,“ uvedl Petr Hubáček. 

Výsledky ankety se stanovují na základě průzkumu mezi pacienty. Ti letos do popředí tabulek posunuli také Rokycanskou nemocnici. V hodnocení bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů skončila za Domažlicemi a Nemocnicí Blansko na třetím místě. 

Úplné výsledky a informace k projektu Nemocnice ČR

Skupina NPK v projektu Nemocnice ČR 2020

Výsledky hlavních sledovaných oblastí v kategorii ostatní nemocnice (všechny mimo fakultních)

Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů
 1. Domažlická nemocnice
 2. Nemocnice Blansko
 3. Rokycanská nemocnice

   
Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů
 1. Nemocnice Blansko
 2. Domažlická nemocnice
 3. Oblastní nemocnice Náchod
Nemocnice pro život
 1. Domažlická nemocnice
 2. Rokycanská nemocnice
 3. Klatovská nemocnice
Nejlepší online komunikace
 1. Nemocnice Plzeňského kraje
 2. Institut klinické a experimentální medicíny
 3. Nemocnice TGM Hodonín

Ocenění Domažlické nemocnice

Ocenění Rokycanské nemocnice

Ocenění Klatovské nemocnice

Ocenění Nemocnic Plzeňského kraje

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.