Šťastní rodiče: Děkujeme za vaší skvělou péči, za perfektní přístup, za Vaší ochotu, trpělivost, úsměv na tváři....

25. 8. 2020

PODĚKOVÁNÍ

"Vážený pane primáři, vážené paní doktorky, vážení páni doktoři, vážené zdravotní sestry, vážení všichni, kdo se podílíte na chodu Domažlické porodnice. Dnes je to přesně měsíc, co jsem se ženou a nově narozenou dcerou Julií opustili Vaši Domažlickou porodnici. Celý ten měsíc se chystám k tomu, abych Vám všem zaslal děkovný e-mail, ale z časových důvodů jsem se k tomu nedostal. Přesně po měsíci si říkám, že už je nejvyšší čas to udělat."

Tak začíná mail pana Václava Kabrny, ve kterém se s námi a tímto i s vámi dělí o své pocity z naší porodnice. Děkovné dopisy dostáváme pravidelně. Tento ale mimořádně, samozřejmě se svolením autora, uveřejňujeme a za milá slova taktéž děkujeme.   

"Chtěli bychom Vám všem, kdo se podílíte na chodu Domažlické porodnice moc a moc poděkovat za Vaši skvělou péči, za perfektní přístup, za Vaší ochotu, trpělivost, úsměv na tváři....

Děkujeme Vám za předporodní péči.

Děkujeme Vám za to, že jste mojí ženě dali možnost volby. A možnost volby skoro ve všem. Možnost rozhodnutí, jestli rodit teď a nebo ještě počkat na vaginální porod, jestli rodit vaginálně a nebo císařem, možnost volby jestli plnou narkózu a nebo spinální anestézii, možnost volby toho, jestli zaříznout pupečník a nebo jestli ho nechat odpadnout.... Do ničeho jste ženu nenutili, dali jste jí dostatek informací pro to, aby si vybrala co chce.

Já Vám děkuji za to, že jsem mohl být s mou ženou takřka u všeho a takřka po celou dobu s ní, být jí oporou a radovat se z nově narozeného miminka.

Děkujeme Vám za možnost, být jako otec na operačním sále, držet mou ženu za ruku, slyšet ty slova "je to holka" (celou dobu jsme nechtěli nevědět, jestli to bude holka nebo kluk).

Děkujeme Vám, že ihned po císařském řezu jste naší dceru Julii dali ženě k prsu, že po lékařské prohlídce naší dcery jsem mohl mít bondyng tělo na tělo.

Děkujeme dětským sestrám, za pomoc a rady při kojení přesně v okamžiku kdy to bylo zapotřebí.

Děkujeme Vám za to, že jste vyslyšeli naše přání, třeba to, že si žena nepřála, abyste po narození miminko natahovali a měřili.

Děkujeme Vám prostě za všechno, co jste pro nás udělali.

Byly věci, události, okamžiky..., které nás velmi mile překvapily. Hned první byl ten, že když jsem vyjeli výtahem do 4 patra a šli jsme ke dveřím s nápisem "příjem rodiček" tak paní sestřička už stála u otevřených dveří a čekala na nás, vítala nás a zvala dál. Bylo velmi příjemné to, že když přišla sestra na pokoj ženě změřit třeba tlak a žena právě kojila, tak se otočila a přišla za chvíli. Krásné a příjemné bylo i to, že před vstupem na pokoj každý, kdo šel, tak zaklepal. Nádherné bylo i to, že jsem skoro celou dobu mohl být s mou ženou na pooperačním pokoji. To byl obrovský rozdíl, oproti předchozím porodům. Jsem za tuto možnost neskutečné rád, že v těchto velmi těžkých chvílích pro mou ženu, jsem jí mohl být na blízku a pomoct jí se vším co potřebovala.

 Děkujeme za to, že jsme mohli mít celou dobu u sebe naší nově narozenou dceru, jak na pooperačním pokoji, tak i na rodinném pokoji. I teď, když píšu tyto řádky, tak se mi hrnou slzy do očí. Přiznám se k tomu, že to není ani poprvé a asi ani naposledy, co se tak děje. Slzy v očích jsem měl v průběhu pobytu v porodnici nesčetněkrát. Byly to slzy štěstí. Pokaždé, co jedu na Babylon a míjím odbočku u Havlovic směr Domažlice, tak se mi rvou slzy do očí a všechno se mi vybavuje, jak to u Vás bylo perfektní. Celý porod byl pro mě velmí silný emoční zážitek, na který budu vzpomínat do konce života.

Jak já, tak i žena jsme měli před cca 9 lety zkušenost z jiné velké porodnice v Plzeňském kraji. Ve srovnání s tím, co jsme zažili před 9 lety, byl Váš přístup mnohem a mnohem lepší. U předchozích porodů nebyla možnost být s ženou na pooperačním pokoji, mít u sebe miminko, dokonce nemít u sebe mobil. Laktační sestry přišly a prostě se ani neptaly, kdy mimink pilo a začaly radit jak kojit v době, kdy miminko tvrdě spalo. Nebyla možnost volby. Doktor přišel, řekl jak se to udělá a tak to bylo.

Závěrem bych se Vám chtěl ještě omluvit za to, že někdy jsem byl asi až otravný tím, že jsem po Vás něco chtěl. Vím, uvědomuji si to a vím proč to bylo. Chtěl jsem pro mou ženu to nejlepší a nebál jsem se zeptat a požádat o to, co potřebovala. Chtěl jsem mé ženě být 100%ní podorou.

Přejeme Vám všem, mnoho úspěchů jak v osobním, tak pracovním životě. Přejeme Vám mnoho šťastných maminek, miminek a tatínků. Co nejméně komplikací při porodech. Mnoho štěstí a zdraví. A některým sestřičkám pěkný a spokojený důchod.

Ještě jednou všem mockrát děkujeme

S pozdravem a přáním pěkného dne"

Petra Kabrna Kastlová, Václav Kabrna a naše dcera Julie


Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.