Pokud nedorazíte k antigenním testům, zrušte rezervaci. Děkujeme

14. 2. 2021

ŽÁDOST

Nemocnice Plzeňského kraje žádají přeshraniční pracovíky, kteří například z důvodů nových opatření pro vstup do Německa nevyužijí své rezervace k antigenním testům, aby tyto své objednávky zrušili. Umožní tím buď otestovat jiné zájemce, nebo i optimalizovat chod odběrových míst a vrátit část zdravotnického personálu zpět k pacientům na lůžková oddělení. Žádost ale samozřejmě směřuje ke všem rezervovaným, nejen k pendlerům. Prosíme buďte solidární k dalším zájemcům o testování, kteří se nemohou kvůli naplněným kapacitám objednat, i ke zdravotníkům, kteří jsou kvůli současné pandemické situaci velmi přetíženi.  

"Bavorsko mění pravidla pro vstup přeshraničních pracovníků na své území. Přiznáváme se, že neznáme úplně detailně veškerá nová opatření, neboť naším posláním je hlavně péče o potřebné pacienty. Vnímáme ale, že některým profesím, jako jsou řidiči, povinnost testování vznikla, ale spousta lidí naopak  testování už dále nebude zřejmě tolik využívat. Právě ty žádáme, aby své rezervace, které nevyužijí, zrušili. Samozřejmě pokud k testu chtějí přijít, pak jim ho samozřejmě rádi uděláme," říká mluvčí nemocnic Jiří Kokoška s tím, že od pátku volali do nemocnic jak samotní řidiči kamionů nebo dodávek, tak i provozovatelé dopravních firem, aby pro řidiče zajistili na víkend antigenní testy. "Všechny naše nedělní i pondělní kapacity byly ale dlouhodobě obsazeny. Přesto jsme ale dnes posíli odběrové místo v Domažlicích a vytvořili 50 volných míst pro řidiče. Do jisté míry jsme i očekávali, že někteří dříve objednaní rezervace zruší. To se ale zatím neděje," doplňuje mluvčí.

Nemocnice v Domažlicích, Stodu, Klatovech a Rokycanech prováděly ještě v polovině ledna zhruba 1200 antigenních testů týdně. Ve chvíli, kdy se staly jednou za dva dny povinné pro tzv. pendlery, se navýšily kapacity napřed na 2100 týdně a v posledních sedmi dnech bylo vypsáno skoro 2800 termínů. "Vyšli jsme maximálně vstříc. Chceme pomoci lidem, aby mohli pracovat a živit své rodiny. Větší kapacity už nabídnout neumíme. Naopak zdravotníky spíše potřebujeme v nemocnici k pacientům. Pandemická situace se zhoršuje. Proto potřebujeme mít jistotu, že když je na den objednáno 250 lidí na testy, tak jich doopravdy 250 přijede a nebudeme tam v mrazu čekat na objednané, kteří už dopředu ví, že na test nepřijedou," dodává Kokoška. 

Rezervaci k antigennímu ale i k PCR testu lze zrušit přes potvrzovací mail, ve kterém je možnost zrušení rezervaci.  

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.