Plzeňský kraj zavádí na Domažlicku opatření proti šíření nákazy

12. 4. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA PLZEŇSKÉHO KRAJE

Okres Domažlice je nejpostiženejším okresem v Plzeňském kraji, co do počtu nakažených novým koronavirem. Hejtman proto jednal v uplynulých dnech společně se starosty o opatřeních, která by šíření nákazy zastavila. Je to například plošná desinfekce nebo intenzivní testování.

„V domažlickém okrese zaznamenáváme vyšší stupeň rozšíření nemoci Covid-19. Je proto nezbytně nutné nadále, až do odvolání, dodržovat následující zpřísněná epidemiologická opatření,“ vyzývá hejtman Josef Bernard v dopise, který byl dnes rozeslán starostům obcí na Domažlicku. Situaci v domažlickém okrese kraj ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí pravidelně monitoruje. Včera a dnes se uskutečnily koordinační porady starostů velkých obcí na Domažlicku (Domažlice, Horšovský Týn, Staňkov, Holýšov, Poběžovice, Kdyně), zástupců KHS a Hasičského záchranného sboru PK s hejtmanem, kde byly stanoveny konkrétní kroky preventivních opatření. Některá opatření, jako například plošnou desinfekci starostové obcí již zajišťují, toto opatření bude ještě rozšířeno o informační kampaň a také intenzivní testování.

„Podařilo se nám navýšit kapacity laboratoří na testování odebraných vzorků. Od příštího týdne začne díky spolupráci s Plzeňským krajem fungovat odběrové místo u Klatovské nemocnice. Bude tedy možné více testovat, a tím předcházet kontaktům s potenciálně nakaženou osobou,“ vysvětluje Michal Bartoš, ředitel KHS Plzeňského kraje. Dalším krokem, který zintenzivní testování je zavádění tzv. chytré karantény. „V kraji začnou od příštího týdne fungovat další dva odběrové týmy, které zajistila armáda ČR. V uplynulých dnech byli armádní medici ve spolupráci se ZZS PK proškoleni, aby mohli příští týden vyrazit do terénu,“ doplňuje hejtman Josef  Bernard. „Armádní týmy pomohou také narůstající agendou KHS při zavádění chytré karantény,“ dodává Bartoš.

Souhrn režimových opatření v domažlickém okrese

INFORMOVANOST A APEL NA OBČANY

PLOŠNÉ DESINFEKCE

OCHRANNÉ POMŮCKY

TESTOVÁNÍ

DALŠÍ REŽIMOVÁ OPATŘENÍ

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.