Zdravotníci Domažlické nemocnice testují pacienty na covid v terénu. Objíždí kraj sanitkou

22. 9. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE

Společně s Klatovskou a Rokycanskou nemocnicí se včera do testování na onemocnění covid-19 zapojila i Domažlická nemocnice. Její odběrové sestry vypomáhají nově na stacionárním odběrovém místě v Klatovech a od včerejška vysílá nemocnice dvakrát do týdne svůj odběrový tým i přímo do terénu. Po dohodě s krizovým štábem Plzeňského kraje odebírá pacienty indikované k vyšetření krajskou hygienickou stanicí, kteří se z různých důvodů nemohou dostavit k vyšetření sami. Náklady na provoz mobilního odběrového místa poskytne Plzeňský kraj.  

Domažlická nemocnice má s odběry největší zkušenosti. Při jarní vlně pandemie se v Domažlicích provedlo nejvíce odběrů v celém Plzeňském kraji a její personál se výrazně podílel i na provozu odběrových sanitek, které tehdy poskytovala záchranná služba. V současnosti už Domažlická nemocnice zajišťuje i samotnou dopravu. "Po dohodě s krajskou hygienou bude odběrový tým Domažlické nemocnice objíždět indikované pacienty vždy v úterý a ve čtvrtek," říká Marek Kýhos, předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje.

Stacionární odběrová místa mají v současnosti nemocnice Plzeňského kraje pouze v Klatovech a Rokycanech. Jejich kapacity jsou zatím dostatečné. Pokud by se epidemiologická situace zhoršovala, bude možné otevřít i v Domažlicích nebo Stodu. Více zde

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.