Odběrová sanita Domažlické nemocnice je týden po přerušení provozu opět v akci

23. 10. 2020

AKTUALITA

Odběrová sanita Domažlické nemocnice, která prováděla testy na covid u imobilních pacientů a která minulý ´čtvrtek přerušila z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví svoji misi, je ode dneška opět v provozu. Nově už ale neobjíždí pacienty po celém Plzeňském kraji, ale dělí se s dalšími mobilními odběrovými týmy (FN Plzeň, HZS Pk). Sama obsluhuje okresy Klatovy, Domažlice a Tachov. Během dne odebere vzorky 60 až 80 lidem, které k vyšetření indikuje krajská hygienická stanice případně i na doporučení praktických lékařů.  Jedná se o pacienty, kteří nemají z různých důvodů možnost dostavit se osobně na stacionární odběrová místa. 

Domažlická nemocnice provozovala odběrovou sanitu už na jaře. V druhé vlně pandemie začala opět jezdit 23. září. Za pacienty vyjížděla každé úterý a čtvrtek až do minulého týdne (15. 10.), kdy byl její provoz pozastaven. Za necelý měsíc provedla stěry 750 pacientům a najela téměř 5000 kilometrů. V tomto týdnu opět požádal krizový štáb pro zdravotnictví Plzeňského kraje Domažlickou nemocnici, aby provoz sanity obnovila. "Vůz máme připravený, personál zaškolený, takže jsme mohli okamžitě reagovat a dnes už opět jezdí. V odběrovém týmu je vždy řidič a odběrový pracovník, což je buď sestra nebo medik," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Domažlická nemocnice zatím neprovozuje stacionární odběrové místo. Stanoviště má připravené, ale nedostala pokyn ho aktivovat. Z krajských nemocnic mají odběrová místa zprovozněná Klatovská a Rokycanská nemocnice. Jejich kapacity opětovně navyšují. V současnosti jsou přes 1300 lidí týdně. Od 2. listopadu to bude minimálně 1900 lidí týdně.      

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.