Nemocnice ukončují provoz centrálních triáží. Pacienti vyplní dotazník

18. 5. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE

Díky zlepšující se epidemiologické situaci ukončují nemocnice akutní péče od úterý 19. května provoz centrálních třídicích pracovišť u svých hlavních budov. Takzvaná triáž pacientů a zjišťování rizik nákazy novým koronavirem bude nově probíhat přímo v čekárnách resp. v ordinacích. Nemocnice proto doplní vlastní interní hygienicko-epidemiologická opatření, která zajistí vysokou bezpečnost pacientů i zdravotníků.

„Během dneška či zítřka budou od nemocnic odstraněny triážní stany a uvolněny všechny vchody do ambulantních traktů nemocnic. V čekárnách pak pacienti dostanou k vyplnění krátký dotazník, kde vyplní, zda mají či nemají klinické či epidemiologické příznaky onemocnění Covid-19,“ říká šéf krajských nemocnic Marek Kýhos. „Žádáme pacienty, aby dotazníky vyplňovali dle skutečnosti. Ošetřeni budou všichni pacienti bez ohledu na to, jak dotazník vyplní. Jen v případě, že budou mít příznaky nákazy, budou ošetřeni v přísnějším hygienickém režimu.“

V Klatovské nemocnici znamená uvolnění opatření, že vstup do monobloku bude opět možný přes hlavní vchod a že se obnovuje i provoz dětské neurologické ambulance, jejíž ordinaci využíval v uplynulých týdnech tzv. covid tým.

V Domažlické nemocnici se ruší triáž ve vestibulu nemocnice. Samotriáž pacientů před nemocnicí (pacienti dle vlastního uvážení a stavu navštíví izolované ambulance u zadního vchodu) nadále trvá.     

Nemocnice nadále vyzývají pacienty, aby dodržovali hygienická opatření ve smyslu nošení roušek, pravidelného mytí a dezinfekce rukou a v čekárnách dodržovali přiměřené odstupy. Prostory čekáren, chodeb i ambulancí, kterými dosud procházeli pacienti s příznaky (suspektní)  jsou po zrušení centrální triáže kompletně dezinfikované a dezinfekce se bude v prostorách nemocnice provádět i nadále. 

Z opatření nadále přetrvává například zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů (zrušení omezení zvažujeme od června), vyšetření onemocnění Covid u všech operovaných pacientů, přiměřené používání ochranných prostředků a pomůcek personálem nemocnice aj. 

Co se v dotaznících mj. zjišťuje?

  • Známky akutního respiračního onemocnění v posledních dvou týdnech (např. teplota, kašel, dušnost aj.)
  • Kontakt s osobou trpící příznaky virové infekce či nemoci Covid-19 nebo přímo s osobou, která se aktuálně nachází v nařízené karanténě v souvislosti s onemocněním.
  • Pobyt v zahraničí v posledních dvou týdnech.


Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.