Nemocnice nebude dočasně přijímat interní pacienty k hospitalizaci. Rozšíří prozatím následnou péči

23. 4. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE

Z důvodu současného odchodu dvou interních lékařů je Domažlická nemocnice nucena na dobu nezbytně nutnou omezit příjem interních pacientů k hospitalizaci. Pokud bude potřeba některého z pacientů interních ambulancí umístit na lůžka akutní péče, bude prozatím transportován do Klatov nebo Stodu. Provoz lůžek interního oddělení ovšem nemocnice zachová. Dočasně je využije pro poskytování následné péče, kterou tím rozšíří. Provoz interních ambulancí zůstává bez omezení. 

„O odchodu obou lékařů jsme věděli od února. Připravovali jsme se na to a jednali o příchodu se čtyřmi novými internisty, z nichž dva byli připraveni od května skutečně nastoupit. Z celkem srozumitelných důvodů ovšem nakonec nechtěli v této komplikované situaci ponechat své kolegy a oslabovat své dosavadní týmy. Chtěli k nim prozatím zachovat loajalitu, a proto svůj příchod k nám odložili. Doufáme, že se situace kolem nákazy koronavirem brzy stabilizuje, aby do Domažlic přišli co nejdříve,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že stále hledá i jiná řešení.

Odchod lékařů nemá zatím vliv na péči o pacienty s podezřením na nákazu koronavirem ani na chod interních ambulancí včetně gastroenterologické či hematologické. Zachována jsou i lékařská konzilia. Personální stav pouze neumožňuje nepřetržitý lékařský dohled na interní lůžkové stanici. Nelékařský personál zde ale zůstává. Oddělení tak bude přijímat pacienty k následné a ošetřovatelské péči. 

„Interní pacienty jsme přestali přijímat ve středu. Ty současné buď do konce týdne propustíme do domácí péče, nebo je ponecháme v nemocnici v režimu následné péče nebo rovněž převezeme do Stodu a Klatov. Pacienty i jejich rodiny už postupně informujeme. Jakmile tým interních lékařů doplníme, akutní pacienty začneme opět hospitalizovat,“ doplňuje Petr Hubáček

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.