Gynekologie se připojí k preventivní akci Trombotický den a provede bezplatné vyšetření rizika vzniku krevních sraženin

4. 10. 2023

PREVENCE, TROMBOTICKÝ DEN

Věděli jste, že na následky krevních sraženin umírá v Evropě dvakrát více lidí než v důsledku dopravních nehod, na AIDS a na rakovinu prsu či prostaty dohromady?

A víte, že trombózou jsou ohroženy i mladé ženy s vyššími hladinami ženských pohlavních hormonů - tedy například těhotné ženy nebo ty, které užívají hormonální antikoncepci?

Proto se gynekologická ambulance Domažlické nemocnice připojuje k preventivní akci Světový den prevence trombózy, který připadá na pátek 13. října a kdy provede zájemkyním zdarma vyšetření rizika vzniku krevní sraženiny. K vyšetření je třeba se předem objednat.

Preventivní vyšetření rizika vzniku krevních sraženin

  • pátek 13. října 2023
  • gynekologická ambulance Domažlické nemocnice
  • rezervace žen k vyšetření na 379 710 163

         
"Vyšetření spočívá v odběru malého vzorku krve. Z něho provede specializovaná laboratoř zjištění nejčastějších genetických mutací, které zvyšující riziko vzniku krevních sraženin, takzvaných trombotických mutací," 
popisuje primář gynekologicko-porodnického oddělení Dušan Kolařík s tím, že ambulance má k dispozci omezený počet bezplatných preventivních vyšetření, a proto je třeba se k vyšetření dopředu objednat a to na telefonním čísle 379 710 163. "Výsledky pak budou známy v následujícím týdnu," doplňuje primář. 

Toto preventivní vyšetření lze na vyžádání provést i jindy. Není ale hrazeno ze systému zdravotního pojištění a zájemce/kyně si ho musí uhradit jako samoplátce. Provádí ho zpravidla ošetřující lékař.  

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.