Domažlická nemocnice provádí nově PCR testy i samoplátcům. Rezervace jsou telefonické

14. 2. 2022

AKTUALITA

Domažlická nemocnice má vlastní laboratoř pro zpracovávaní PCR testů, a nově proto může nabídnout část kapacit i pro tzv. samoplátce, tedy zájemce, kterým test nehradí veřejné pojištění. Aktuálně se to týká např. neočkovaných dospělých osob, cizinců bez zdravotního pojištění a dalších - viz níže. Testy pro samoplátce se provádí každé úterý, středu a čtvrtek dopoledne. Rezervovat se na ně lze pouze telefonicky. A vyšetření stojí 814 korun. 

Komu nehradí PCR testy systém zdravotního pojištění a může si v DN nově udělat test jako samoplátce?

Testy si může nechat udělat kdokoli. Očekává se ale, že je využijí hlavně lidé, kterým testování na vrub zdravotního pojištění neumožňuje Mimořádné opatření MZČR č. 47828 (v platné variantě), tzn hlavně:

  • cizincům bez zdravotního pojištění ..
  • dospělým osobám bez očkování a bez medicínské kontraindikace očkování a bez indikace lékařem či KHS
  • osobám, které se testují častěji než umožňuje mimořádné opatření.

Kolik PCR test stojí a kde se hradí?

PCR test vč. stěru z nosohltanu, laboratorního zpracování a zaslání výsledku stojí 814 Kč. Částka se hradí hotově přímo v místě odběru nebo po předchozí dohodě v odběrové místnosti lze i kartou na recepci. 

Jak se k testu objednat?

Test je nutné si rezervovat telefonicky na čísle 379 710 280 (PO-PÁ 8 do 12). Uvedný telefon neslouží k rezervacím ani rušení bezplatných PCR testů - je výhradně pro samoplátce. Bezplatné testy se rezrvují pouze přes webový rezervační systém. Ten naopak neslouží pro samoplátce. 

Kdy a kde se tety provádí

Dle objednávek přičemž rezervovat se lze v tyto dny a časy:

  • ÚT, ST. ČT od 10 do 12 hodin

Odběry se provádí v odběrové místnosti nemocničních laboratoří - Oddělení klinické biochemie (OKB) ve 3. NP nemocnice - od hlavního vchodu z vestibulu vlevo do chodby a na chodbě po pravé straně. 

 

Kdy a jak získám výsledky testu?

Výsledky testu obdrží testovaný nejpozději následující den od odběru. Není ale vyloučeno, že i v den odběru. Sdělení o výsledku testu přijde přes SMS. Mezinárodně uznávaný certifikát s QR kódem bude následně (cca po hodině od SMS) k dispozici i na webu ministerstva zdravotnictví Óčko - www.ocko.uzis.cz.

Info k PCR testům hrazeným ze systému zdravotního pojištění (proklikem)


Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.