Domažlická nemocnice obnovuje provoz dětského a gynekologického oddělení včetně akutní operativy

31. 3. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE

Vzhledem k příznivě se vyvíjející epidemiologické situaci v regionu zprovozní Domažlická nemocnice od čtvrtka 1. dubna opět dočasně uzavřenou lůžkovou část dětského a gynekologického oddělení. Obnoví se tak možnost hospitalizace dětských pacientů a gynekologických pacientek bez nákazy koronavirem. Hospitalizovány budou na lůžkové stanici, která je oddělená od „covidových“ prostor nemocnice.  

"Od čtvrtečního rána bude obnoven příjem a hospitalizace dětských pacientů a akutních gynekologických pacientek bez ohledu na onemocnění covid. Zároveň se rozšíří akutní operativa právě o tyto dětské pacienty a gynekologické pacientky," upřesňuje ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že ale jinak zůstává nemocnice stále zařízením specializujícím se na péči o covidové pacienty pro regiony Domažlicka, Tachovska, jižního Plzeňska a Klatovska. 

O změnách již byla informována okolní zdravotnická zařízení i zdravotnická záchranná služba. 

Nemocnice se specializuje na péči o covidové pacienty od konce února. Postupně tranformovala většinu lůžkových stanic na covidové, čímž získala lůžka až pro 127 těchto pacientů. V době, kdy kulminovala čtvrtá vlna pandemie, byla tato lůžka nezřídka všechna obsazená. Po celou dobu změny režimu fungovaly v nemocnici bez omezení všechny ambulance a porodnice.       

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.