Domažlická nemocnice navýšila kapacity odběrového místa dárců krve. Zájem o dárcovství roste

20. 3. 2024

KRÁTKÁ INFORMACE

Z důvodu rostoucího zájmu o dárcovství krve navýšila Domažlická nemocnice kapacity odběrového místa. Odběrovým dnem zůstává úterý. Nově se ale odebírá již od 6:30 a poslední odběr končí v 10:30. Denně tak může být odebráno až 25 zájemců. Očekává se, že počet letos odebraných dárců vzroste oproti loňsku na dvojnásobek.

Odběrové místo v Domažlické nemocnici vzniklo loni v dubnu. Převzalo postupně dárce, kteří chodili na výjezdové odběry do střední zdravotnické školy, které se konaly jednou za měsíc. Začínalo s kapacitou deseti odběrů, která se do konce roku zvýšila na 20. V loňském roce tak bylo v Domažlické nemocnici provedeno 402 odběrů. Letos, kdy odběry probíhají od ledna a došlo k navýšení kapacit, je předpoklad, že se číslo zdvojnásobí.

„Krev od našich dárců posíláme do Klatovské nemocnice, kde ji zpracují pro konečné medicínské využití a vrací se k nám zpět pro naše pacienty. Využití je různé například při plánovaných nebo akutních operacích, při krvácivých stavech nebo při léčbě hematologických pacientů,“ říká ředitel Domažlické nemocnice Petr Hubáček. „Všem, kteří k nám pravidelně chodí nebo se nově stali dárci krve, proto děkujeme. A aby nezůstalo jen u slov, zavádíme od dubna společně s transfuzním pracovištěm Klatovské nemocnice benefitní program odměn pro všechny současné i nové dárce. Představen bude v nebližších dnech. Budeme moc rádi, pokud se základna našich pravidelných dárců bude dál zvětšovat.“

Základní info k dárcovství krve v Domažlické nemocnici

Čas / místo
ÚTERÝ  |  6:30 - 10:30
4. NP nemocnice - nad vestibulem - ordinace praktického lékaře