Dětské oddělení nabízí běžná očkování dětí, které nemají vlastního praktika

29. 7. 2023

TISKOVÁ ZPRÁVA, OČKOVÁNÍ

V důsledku celorepublikového nedostatku praktických lékařů pro děti a dorost a také vzhledem k jejich stárnutí i omezování praxí je i na Domažlicku řada dětí, kteří nemají svého ošetřujícího praktika. Právě jim začne od srpna nabízet dětské oddělení Domažlické nemocnice obvyklá dětská očkování. Vakcinace neregistrovaných pacientů ve věku od 0 do 19 let se bude konat každý sudý čtvrtek od 10. srpna vždy od 9 do 11 hodin. K očkování je třeba se dopředu objednat (ideálně v týdnu před očkováním), aby pediatři zajistili příslušné očkovací látky. Rezervace vakcíny a času se provádí telefonicky na čísle 379 710 224 a to denně od 6 do 18 hodin. "Očkování zatím nabízíme jen klientům VZP (Všeobecné zdravotní pojišťovny), se kterou máme uzavřenou smlouvu. S ostatními pojišťovnai se snažíme smlouvy domluvit," informuje mluvčí nemocnice Jiří Kokoška

"Očkování nabízíme všem dětem a mladistvým, kteří nemají svého praktického dětského lékaře, to znamená, že buď o něj přišli kvůli ukončení praxe, nebo je lékaři kvůli naplněným kapacitám svých ordinací nemohou registrovat. Platí to i pro cizince, pokud mají v ČR řádné zdravotní pojištění. Zatím tedy ale jen u VZP," vysvětluje primářka dětského oddělení Lenka Dvořáková s tím, že nemocnice nabízí základní dětská očkování (hexavakcina, MMR) a dále očkování proti pneumokokovým a meningokokovým nákazám, proti rakovině děložního čípku, proti klíšťové encefalitidě a další.

Očkování dětí a dorostu bez registrace u PLDD
  • Objednání - denně od 6 do 18 hodin na 379 710 224
  • Očkování – čtvrtek 10. a 24. 8. a 7. a 21. 9 od 9 do 11 hodin (další termíny dle zájmu)
  • Místo očkování – dětská ambulance 1.NP DN

            
Nejbližší termíny očkování jsou vždy ve čtvrtek 10. a 24. srpna a 7. a 21. září a to vždy od 9 do 11 hodin. "Budou samozřejmě pokračovat i nadále, ale další termíny a časy stanovíme dle poptávky," doplňuje primářka. Očkování bude probíhat v dětské ambulanci v nemocnici. Pokud bude kapacita ordinace naplněna, bude pacientům nabídnuto nejbližší volné datum. 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.