Nechte se naočkovat v Domažlicích

Také Domažlická nemocnice provádí očkování proti onemocnění covid. Naší snahou je, aby očkování bylo efektivní a pro vás srozumitelné. Proto zde nabízíme všechny důležité informace o provozu našeho očkovacího místa. 

AKTUALITY

Očkování bez registrace pokračuje 

Očkování bez registrace pokračuje tradičně v pátky. Kvůli poklesu zájmu, ale od prosince jen v dopoledních hodnách. Týká se dospělých i mládeže od 12 let. Děti 5 až 11 let bez registrace neočkujeme. 

Očkování bez registrace - dospělí 16+ / mládež 12 až 15 let* 

*u očkování bude přítomen pediatr, zájemci musí přijít v doprovodu zákonného zástupce / rodiče.


Dotazníky k očkování - ke stažení a vyplnění


Očkování dětí od 5 do 11 let žádejte primárně u jejich pediatrů

V očkovacích centrech v Plz. kraji se ztotožňujeme s názorem odborníků, že děti by měli primárně očkovat jejich praktičtí lékaři pro děti a dorost (PLDD).  Vyzýváme proto rodiče, aby očkování dětí žádali primárně u nich. Věříme, že se této role rádi ujmou. 

Očkovací místa používají modifikovanou vakcínu Comirnaty Omikron BA.4-5 od Pfizeru

Očkovací místa nemocnic Plzeňského kraje používají k očkování proti onemocnění covid modifikovanou vakcínu Comirnaty Omicron BA.4-5, která je účinná jak proti původnímu kmeni viru SARS-Cov2, tak i proti převažující variantě Omikron. Nově upravená vakcína od konsorci Pfizer/BioNTech je ovšem určena jen pro posilující dávky, tedy pro celkem 3. a 4. dávku očkování. Není vhodná pro nově očkované osoby. Informace k očkování 2. posilující dávkou (celkem čtvrtou)

Kdo se může nechat dát očkovat druhou posilující dávkou?

Očkují se zájemci od 18 let. V případě nadměrného zájmu je priorita věk nad 60 let nebo rizikové skupiny. 

Odstup od 1. posilující dávky (3. dávky) musí být minimálně 4 měsíce. Odstup od prodělaného onemocnění covid se doporučuje 3 měsíce.

V DN očkujeme vakcínou Pfizer (případně Moderna).

Jak se nechat dát naočkovat 2. posilující dávkou?

K očkování 2. posilující dávkou se lze buď objednat přes rezervační systém, nebo lze využít termíny očkování bez registrace (info výše/vlevo). 


Co vás dále hlavně zajímá

Kde se očkuje / kontakt?

Očkujeme v nemocnici Kozinova 292, Domažlice ve 4. NP nad vestibulem. Přístup je bezbariérový. Kontakt: 379 710 290 (PÁ 8-12 h)

Jak se objednat k očkování?

Vytvořte registraci na webu registrace.mzcr.cz a vyberte si očkovací místo "Domažlická nemocnice". Až přijdete na řadu a obdržíte esemeskou PIN2, proveďte rezervaci termínu na rezervace.mzcr.cz.  

Jak získám certifikát o očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou nebo třetí dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz

Čím v Domažlicích očkujete?

Očkujeme převážně vakcínami Pfizer a v menší míře vakcínou Moderna.   

Vakcína Novavax dorazila do ČR a následně i do Plzeňského kraje na počátku března. Vzhledem k nízkému zájmu i o tuto "klasickou" proteinovou vakcínu a balení po více dávkách bude v kraji pro veřejnost k dispozici jen na jediném očkovacím místě a to v Plzni na EUC klinice. Registraci a rezervaci je proto nutné udělat právě na toto očkovací místo registrace.mzcr.cz. Vakcína není určena k přeočkování třetí posilující dávkou. Je pouze pro nově očkované.


Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.