Všechny léky bez čekání: Nemocniční lékárna nabízí online rezervaci léků z eReceptu

21. 9. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE

Lékárna Domažlické nemocnice nabízí ve spolupráci s lékárenskou sítí PharmaPoint novou službu – online rezervaci léků z eReceptu. Vhodná je především u přípravků, které lékárníci připravují na objednávku, nebo u méně frekventovaných léčiv, která nemusí být v každé lékárně vždy skladem. Lze ji ale využít také u běžných přípravků. Pacient si je nově objedná přes web www.pharmapointnapredpis.cz pomocí pár kliků v počítači či telefonu a do lékárny zamíří, až když má léky nachystané. Domažlická nemocnice je v okrese první, kdo tuto službu PharmaPointu nabízí.

„Služba je velmi jednoduchá. Na webu si klient buď jen oskenuje kód z eReceptu, nebo si zadá jeho 12místný kód, vybere si lékárnu, kde si chce recept vyzvednout, na Domažlicku tedy tu naši nemocniční, uvede svoje telefonní číslo, případně mail a odešle požadavek,“ popisuje vedoucí lékárnice Lékárny Domažlické nemocnice Petra Radošická. „Zpět mu přijde zpráva s potvrzením přijetí objednávky a jakmile lékárna požadavek zpracuje a nachystá, tak i druhá zpráva, že si může svou objednávku bez čekání vyzvednout.“ Pokud se na některý lék vztahuje doplatek, hradí se až při převzetí v lékárně.

Díky propojení s nemocničním provozem má nemocniční lékárna skladem tisíce položek, často i velmi specifických léků, které běžné lékárny nenabízí. Pokud některý požadovaný lék nemá, dokáže ho přes své distributory zajistit zpravidla v řádech hodin. Provozní doba lékárny je každý pracovní den v 7:15 až 12:00 a 12:30 až 15:30 hodin.