„Zdraví a aktivní pohyb patří k sobě. Proto se účastníme podobných akcí jako partneři a zároveň podporujeme zaměstnance, aby se do sportovních akcí aktivně zapojovali,“ říká předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos s tím, že společnost proto zaplatila všem zúčastněným zdravotníkům startovné.
Mezi startujícími byla i Lucie Hlávková z anesteziologicko-resuscitačního oddělení Stodsské nemocnice. „Běhám už patnáct let a moc mě to baví. Vítám, že nemocnice tyto aktivity podporuje,“ řekla po závodě.
Na start čtvrtého ročníku Škoda Fit Půlmaratonu se letos postavilo zhruba 1600 běžců. Reprezentanti krajských nemocnic sice na stupně vítězů nedosáhli, ale umístili se v předních částech tabulek. Gratulace!