Posledním loňským a prvním letošním miminkem jsou v Domažlicích Tomášové

2. 1. 2023

KRÁTKÁ INFORMACE

Tomáš K. a Tomáš T. jsou posledním loňským a prvním letošním novorozencem, kteří se narodili v porodnici Domažlické nemocnice. I když je mezi nimi váhový rozdíl téměř 1,5 kilogramu, mají se oba čile k světu a spolu s maminkami jsou v pořádku a v dobré kondici. Na oba pak doma čekají starší bráškové. Dnes obě maminky dostaly od vedení nemocnice kytici jako poděkování za důvěru a tradiční 1000korunový poukaz na nákup v nemocniční lékárně. „Stejně jako každému miminku a rodičce přejeme i Tomášům hodně zdraví, hodně spokojenosti a ať prožijí s rodinou báječné dětství,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Tomáš T. (na snímku v šedé zavinovaččce) se narodil 1. ledna 2023 v 18:47. Pří narození vážil 4470 gramů a měří 52 centimetrů. „Narodil se přesně v termínu. Už od prvních prohlídek nám říkali termín 1. ledna a tak to nakonec i dopadlo,“ uvedla maminka Barbora T. s tím, že při porodu byl i spokojený tatínek a na Tomáše už doma čeká bratr Vojtěch, kterému jsou nyní necelé dva roky. „Jsme přímo z Domažlic a už při prvním porodu jsem byla v domažlické porodnici maximálně spokojená. Je tu příjemný personál a klid. Navíc teď můžeme využívat kdykoli si vzpomeneme bufetové stravování, což je příjemná novinka. Mohu se najíst, kdy chci, a vzít si, na co mám chuť. Třeba i později večer, kdy mívám hlad a chuť na nějaký tvarohový dezert nebo mléko,“ doplňuje první letošní rodička.

Tomáš Kojs (na snímku v modré zavinovačce) se narodil 31. 12. 2022 ve 21:58, kdy vážil 2970 gramů a měří 48 centimetrů. I na něj čeká doma bratr, který se jmenuje Adam a který se narodil před sedmi lety také v Domažlicích. „Jsme sice z Tachova, ale domažlická porodnice se nám tehdy líbila ze všech nejvíc, a protože jsem tu byla spokojena, ráda jsem se sem zase vrátila. A jsem opět ráda. Je to tady super. Samozřejmě se ale těším domů na kluky,“ řekla maminka Gabriela H.

První letošní novorozenec v Domažlicích

Tomáš T. - 1. ledna 2023, 4470 g / 52 cm

V Domažlické nemocnici se v roce 2022 narodilo 294 dětí. Z toho bylo 152 holčiček a 142 kluků.  V jednom případě se jednalo o dvojčata. Nejmenší miminko vážilo 1810 gramů, největší 4600g. Nejčastějšími jmény, které dávali rodiče v Domažlicích dětem, byli Jakub, Jan, Eliška, Emma, Matyáš, Kristýna a Laura.