Plyšoví medvídci opět pomáhali v Domažlické nemocnici

14. 1. 2019

KRÁTKÁ INFORMACE

Jak zavolat záchranku, jak ošetřit lehčí zranění, jaké to je píchnout někomu injekci nebo jak se vyšetřuje srdíčko a plíce. To všechno si v pátek 11. ledna v Domažlické nemocnici vyzkoušely děti z Mateřské školy Zahradní v Domažlicích. Nemocnice je totiž pozvala jako další hosty nového projektu "Medvídek v Domažlické nemocnici".  

Projekt je určen žákům především základních škol a jeho součástí budou tematické kurzy a ukázky skutečné práce sester, lékařů či terapeutů, které si děti budou moci vyzkoušet na vlastních plyšácích. Pilotní kurz se konal na konci listopadu (podrobnosti zde). V pátek si zdravotníci vyzkoušeli i hravější formu kurzu pro předškoláky. 

Naším cílem je dětem hravou formou představit práci lékařů a naučit je i praktické věci, které mohou v budoucnu využít. Tentokrát se naučily volat pomoc na lince 155 a na plyšácích jednoduché zdravotnické základy jako třeba zotavovací polohu, ošetření ran, zlomenin ale třeba i popálenin,“ říká ředitel Domažlické nemocnice Petr Hubáček s tím, že kurzu se zúčastnilo 28 dětí ve věku kolem pěti let. 

Pacienty byli jejich medvídci. „Na dětské ambulanci si je pak vyšetřily, poslechly srdíčko a plíce, odebraly plyšákům krev a také jim daly injekci. To se jim líbilo nejvíce. Děti byly velmi šikovné a vše zvládly na jedničku,“ dodává Petr Hubáček.   

Každé z dětí nakonec dostalo kartičku mladého zdravotníka a za odměnu také ovoce a upomínkové předměty Domažlické nemocnice. Akce trvala dvě hodiny a podílelo se na ní organizačně i lektorsky vedení nemocnice a dětského oddělení.

Nemocnice kurzy nabídzí všem školám z Domažlicka. Kurzy se budou pro děti různě přizpůsobovat a upravovat. 

  

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste u nás spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.