Očkování pokračuje s registrací i bez ní. Obě možnosti platí i pro 4. dávky

17. 8. 2022

KRÁTKÁ INFORMACE

Z důvodu zahájení podávání 2. posilující dávky resp. celkově 4. dávky, ale zřejmě i z důvodu obav před nákazou v avizované podzimní vlně,  se v posledních dvou týdnech opět zvýšil zájem o očkování proti nemoci covid. "Očkování nadále provádí i nemocnice Plzeňského kraje. Zájemci se mohou nechat očkovat v Klatovech, Plané, Stodu, Domažlicích a Rokycanech a to jak s registrací, tak i bez registrace. Obě možnosti platí i pro podání právě 4. dávky," říká mluvčí nemocnic Jiří Kokoška.

Očkování bez registrace pokračuje i v srpnu

Očkování bez registrace pokračuje v očkovacích místech krajských nemocnic i v druhé polovině srpna. V Klatovech, Rokycanech a Domažlicích je to vždy v pátek. V Plané a Stodu je to tři dny v týdnu. Děti 5 až 11 a částečně i mládež 12 až 15 let se bez registrace neočkují.

kategorie dospělí 16+
  • OČM Domažlice (4.NP) - PÁ  |  8 - 12 a 13 - 15:30 hod
  • OČM Rokycany (4. NP) - PÁ   |  7 - 11 hod
  • OČM Klatovy (ortopedická amb.) - PÁ  |  8 - 12 hod
  • OČM Planá (za vestibulem) - PO, ST, PÁ  |  8 - 12 hod
  • OČM Stod (ordinace prak. lékaře) - PO, ST  |  9 - 10 hod,  | 12 - 14 hod
kategorie mládež 12 až 15 let
      • OČM Domažlice (4. NP) - PÁ  |  13 - 14 hod
      • OČM Rokycany (4. NP) - PÁ  |  7 - 11 hod
      • OČM Klatovy a Stod jen s registrací dle nabídky termínů v rezervačním systému

Informace k očkování 2. posilující dávkou (celkem čtvrtou)

Kdo se může nechat dát očkovat druhou posilující dávkou?

Očkují se primárně zájemci od 18 let. V případě nadměrného zájmu je priorita věk nad 60 let nebo rizikové skupiny.

Odstup od 1. posilující dávky (3. dávky) musí být minimálně 4 měsíce. Odstup od prodělaného onemocnění covid se doporučuje 3 měsíce.

V očkovacích místech krajských nemocnic se očkuje aktuální verzí vakcíny Comirnaty od konsorcia Pfizer/BioNTech. V Domažlicích a Plané v případě registrace i vakcínou Moderna. Ostatní vakcíny nejsou určeny pro posilující dávky.

Jak se nechat dát na očkovat 2. posilující dávkou?

K očkování 2. posilující dávkou se lze buď objednat přes rezervační systém, nebo lze využít termíny očkování bez registrace. V případě vyššího zájmu, než jaké jsou kapacity očkovacích míst (zatím se nepředpokládá), budou k přeočkování upřednostněni zájemci ve věku nad 60 let a rizikové skupiny, popř. se budou kapacity navyšovat.

Jak se rezervovat k očkování?

K přeočkování 3. nebo 4. dávkou je možné se zaregistrovat na webu registrace.mzcr.cz a po obdržení PIN2 si zarezervovat termín na webu rezervace.mzcr.cz. Termíny pro rezervované se zpravidla nabízí ve stejných dnech jako očkování bez registrace. Rozdíl je tedy hlavně v rezervování kapacity v konkrétním čase.