Očkování dětí bez vlastního praktika bude letos ještě 2. a 30. listopadu

30. 10. 2023

KRÁTKÁ INFORMACE 

Očkování dětí, které nemají svého vlastního praktického lékaře, poskytne dětská ambulance Domažlické nemocnice tento rok ještě dvakrát a to ve čtvrtek 2. a 30. listopadu. Očkování je třeba domluvit alespoň dva až tři dny dopředu, aby si ambulance zajistila potřebné vakcíny. Nově je toto očkování už navíc pro klienty všech zdravotních pojišťoven.  

Jedná se o obvyklé očkování, jako je hexavakcina, MMR, očkování proti pneumokokovým a meningokokovým nákazám, proti rakovině děložního čípku, proti klíšťové encefalitidě a další. Tato očkování standardně zajišťuje právě praktický lékař pro děti a dorost. Kvůli jejich nedostatku ale řada dětí svého praktika nemá. Dětské oddělení proto letos začalo neregistrovaným pacientům od 0 do 19 let základní očkování nabízet.

"Dosud jsme měli smlouvu jen s VZP, tedy s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, ale od listopadu jsme se domluvili na očkování i dětí i s dašími pojišťovnami," informuje mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.
          

Očkování dětí a dorostu bez registrace u PLDD
  • Objednání - denně od 6 do 18 hodin na 379 710 224
  • Očkování 2023 – čtvrtek 2. a 30. listopadu vždy od 9 do 11 hodin (termíny pro rok 2024 zveřejníme v prosinci)
  • Místo očkování – dětská ambulance 1.NP DN
  • Pro klienty všech pojišťoven 

K očkování je třeba se dopředu objednat ideálně v týdnu před nebo v pondělí před plánovaným očkováním, aby pediatři zajistili příslušné očkovací látky. Rezervace vakcíny a času se provádí telefonicky na čísle 379 710 224 a to denně od 6 do 18 hodin.

"Očkování nabízíme všem dětem a mladistvým, kteří nemají svého praktického dětského lékaře, to znamená, že buď o něj přišli kvůli ukončení praxe, nebo je lékaři kvůli naplněným kapacitám svých ordinací nemohou registrovat. Platí to i pro cizince, pokud mají v ČR řádné zdravotní pojištění," vysvětluje primářka dětského oddělení Lenka Dvořáková.

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.