Domažlická pediatrie provádí běžná očkování dětí, které nemají praktika. Nejbližší je 21. března

27. 2. 2024

KRÁTKÁ INFORMACE 

Dětské oddělení Domažlické nemocnice začalo loni na podzim poskytovat běžné očkování dětí, které nemají svého vlastního praktického lékaře. A toto očkování pokračuje i v roce 2024. Mělo by se konat vždy první čtvrtek v měsíci. Z organizačních důvodů to ale v březnu a dubnu bude jinak, konkrétně ve čtvrtek 21. března a 11. dubna. Očkování je třeba domluvit alespoň týden dopředu, aby si dětská ambulance zajistila potřebné vakcíny. Očkování je pro klienty všech zdravotních pojišťoven.  

"Jedná se o obvyklé očkování, jako je hexavakcina, MMR, očkování proti pneumokokovým a meningokokovým nákazám, proti rakovině děložního čípku, proti klíšťové encefalitidě a další běžná dětská očkování. Tato očkování standardně zajišťuje právě praktický lékař pro děti a dorost. Kvůli jejich nedostatku ale řada dětí svého praktika nemá. Dětské oddělení proto loni začalo neregistrovaným pacientům od 0 do 19 let základní očkování nabízet," informuje primářka dětského oddělení Domažlické nemocnice Lenka Dvořáková
          

Očkování dětí a dorostu bez registrace u PLDD
  • Objednání - denně od 6 do 18 hodin na 379 710 224
  • Nejbližší termíny – čtvrtek 21. března a 11. dubna vždy od 9 do 11 hodin (další termíny zveřejníme v dubnu)
  • Místo očkování – dětská ambulance 1.NP DN
  • Pro klienty všech pojišťoven 

K očkování je třeba se dopředu objednat ideálně v týdnu před nebo v pondělí před plánovaným očkováním, aby pediatři zajistili příslušné očkovací látky. Rezervace vakcíny a času se provádí telefonicky na čísle 379 710 224 a to denně od 6 do 18 hodin.

"Očkování nabízíme všem dětem a mladistvým, kteří nemají svého praktického dětského lékaře, to znamená, že buď o něj přišli kvůli ukončení praxe, nebo je lékaři kvůli naplněným kapacitám svých ordinací nemohou registrovat," vysvětluje primářka dětského oddělení Lenka Dvořáková.

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.