Domažlická nemocnice přijala po střetu vlaků 11 raněných. Hospitalizovaní jsou také ve Stodu

4. 8. 2021

AKTUÁLNĚ

Z důvodu střetu vlaků u obce Milavče na Domažlicku a příjmu zraněných osob z této nehody odložila Domažlická nemocnice některé na dnes dopoledne plánované operace a uvolnila preventivně několik lůžek, pokud by byla potřeba hospitalizovat větší počet raněných. K tomu nakonec nedošlo a nemocnice se v poledne vrátila do normálního režimu a obnovila i odpolední program plánovaných operací. Na místě nehody asistovaly vedle záchranářů i vozy nemocniční zdravotnické dopravní služby. 


Domažlická nemocnice a Nemocnice Plzeňského kraje tímto vyjadřují rodinám zemřelých

při vlakovém neštěstí upřímnou soustrast a všem zraněným přejí brzké uzdravení.


Aktualizováno 16:30

"Do 14 hodin jsme přijali z nehody jedenáct zraněných osob s lehkými a středně těžkými poraněními. Nikdo z pacientů nebyl v přímém ohrožení života. Jedná se nejčastěji o zranění v horní polovině těla, například o pohmoždění hrudníku a horních končetin a poranění v obličeji. Všichni byli ošetřeni a nakonec pouze dva zůstanou v nemocnici hospitalizováni. Ostatní byli po ošetření, vyšetření, případně po krátkodobé observaci propuštěni se svými blízkými do domácí péče," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Podle informací z místa nehody se již jedná o všechny transportované zraněné.  Z tohoto důvodu nemocnice už v poledne spustila program plánovaných operací, který ráno pozastavila. "Všem dotčeným pacientům, kterým byl ráno odložen zákrok, se omlouváme. Nový termín s nimi začneme hledat ještě dnes nejpozději zítra," říká mluvčí. 

"V nemocnici jsme pochopitelně ráno netušili, kolik zraněných budeme ošetřovat a hospitalizovat. První informace z místa naznačovaly větší množství lidí. Proto jsme preventivně pozastavili plánované operace a uvolnili si několik lůžek včetně intenzivních, což v tuto chvíli a v souvislosti s ranní nehodou už není potřeba," doplňuje Jiří Kokoška.

Kromě Domažlické nemocnice byli pacienti z nehody transportováni také do Klatovské nemocnice (6 osob) a tři do Stodské nemocnice, která dva z nich také hospitalizuje. Další pacienti směřovali do nemocnic mimo Skupinu NPK. Info poskytnou jejich zástupci (mj. Fakultní nemocnice Plzeň, FN Motol a některé cizince přijaly nemocnice v bavorském Chamu a Regensburgu).  

Krev

V souvislosti s dnešní událostí se Domažlická nemocnice přímo nepotýkala s akutním nedostatkem krve, neboť zranění nepotřebovali žádné masivní doplnění této tekutiny, takže zásoby v Domažlicích postačovaly. Nicméně platí dlouhodobě a zvláště o prázdninách a také kvůli pandemii covidu, že krve je v celé zemi i v kraji málo. Vyzýváme proto i zde, aby lidé přišli darovat krev na jakékoli odběrové místo v kraji.

Mj. transfuzní pracoviště sesterské Klatovské nemocnice provádí odběry také výjedovým způsobem přímo v domažlickém okrese (např. 17. 8. - Staňkov; 24. 8. - Domažlice; 31. 8. - Klenčí p. Č.). Víc na webu transfuzního pracoviště KN:  https://klatovy.nemocnicepk.cz/krev/   

 Úvodní info 9:30

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.