Nemocnice Plzeňského kraje jsou generálním partnerem veletrhu Kariéra ve zdravotnictví

30. 11. 2018

POZVÁNKA / TISKOVÁ ZPRÁVA

Nevíte kam po škole? Veletrh Kariéra ve zdravotnictví, který se koná 5. prosince v Plzni, nabídne studentům a absolventům zdravotnických oborů možnosti budoucího zaměstnání. Začíná v 10 hodin areálu DEPO2015. Vítáni jsou všichni zájemci z řad studentů, absolventů i široké veřejnosti. Nemocnice Plzeňského kraje mají tu čest být generálním partnerem akce. A samozřejmě i jedním z významných vystavovatelů. 

„Nemocnice Plzeňského kraje nabízí studentům a absolventům mnoho benefitů a příležitostí. Asi těmi nejlákavějšími je stipendium při studiu a náborový příspěvek v případě, že se absolvent rozhodne pracovat v některé z našich nemocnic. A velkou oblibu si získává i program Žij srdcem, v rámci kterého pomáháme absolventům při nástupu do práce, například s hledáním vhodného ubytování.“ říká předseda představenstva společnosti Nemocnice Plzeňského kraje Marek Kýhos. 

Do Skupiny Nemocnice Plzeňského kraje spadají nemocnice akutní péče v Klatovech, Domažlicích, Stodu a Rokycanech a nemocnice následné péče v Horažďovicích a Svatá Anna v Plané. „Velkou výhodou těchto našich nemocnic je práce ve středních a menších kolektivech, které přitom zajišťují široké spektrum výkonů. Díky tomu se mohou mladí lékaři seznámit, vyzkoušet a v relativně krátké době naučit větší množství postupů, než tomu bývá na velkých pracovištích,“ doplňuje Marek Kýhos s tím, že krajské nemocnice mají vzdělávací akreditace ve více než 20 lékařských oborech a další v nelékařských.  

Podrobnosti k programům, benefitům nebo vzdělávacím akreditacím v krajských nemocnicích se zájemci dozví přímo na veletrhu od manažerky HR Kateřiny Tobiášové a dalších zástupců nemocnic.

Veletrh sleduje dva hlavní cíle. Tím prvním je zprostředkovat studentům, absolventům a zájemcům o práci ve zdravotnictví osobní kontakt s nejrůznějšími potenciálními zaměstnavateli a zlepšit tak oboustranné povědomí o požadavcích a nárocích. Druhým cílem je dát možnost návštěvníkům, aby se mohli inspirovat od zajímavých hostů a případně je i přímo oslovili s dotazem. Veletrh totiž navštíví jak zástupci společností, tak i známé osobnosti spojené se zdravotnictvím, které se vyznačují zajímavými zkušenostmi, neotřelým myšlením a odvahou inovovat. 

Příchozí se mohou těšit třeba na debatu s lékařem a senátorem Markem Hilšerem (14:30) nebo na přednášku Urgentní medicína (15:15) v podání předsedy představenstva Domažlické nemocnice Petra Hubáčka, který dříve působil jako šéf Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje nebo jako přednosta urgentních oborů Fakultní nemocnice Olomouc a v oblasti připravenosti záchranného systému a nemocnic v krizových situacích je i odborným konzultantem Ministerstva zdravotnictví ČR.

Součástí veletrhu je bohatý doprovodný program zahrnující kromě přednášek také soutěže o zajímavé ceny, příležitost zkonzultovat životopis s odborníky a další zajímavosti. V rámci veletrhu vznikne také katalog Kariéry ve zdravotnictví. Veletrh se koná v Plzni, tedy v samém centru Plzeňského kraje, a tak nás velice těší, že jsme se na partnerství dohodli právě s Nemocnicemi Plzeňského kraje, které jsou jedním z největších zaměstnavatelů v kraji,“ říká za organizátory Ayman Masani 

   

Kariéra
ve zdravotnictví

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste u nás spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.