Situace ohledně nemoci covid-19 je v kraji příznivá. Zvažte ale návštěvy nemocnic po cestování

28. 7. 2020

INFO PLZEŇSKÉHO KRAJE, COVID

V pondělí 27. července 2020 se na krajském úřadě uskutečnila informativní schůzka k situaci v souvislosti s nákazou COVID-19 v Plzeňském kraji. Sešli se zde zástupci Plzeňského kraje, vedení Nemocnic Plzeňského kraje a zástupci Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje. Na základě informací KHS byla situace v kraji vyhodnocena jako příznivá, žádná mimořádná opatření v tuto chvíli Plzeňský kraj nechystá.  Vedeník PK ale apeluje na osoby, které se vrátily z rizikových oblastí, aby zvážily návštěvu příbuzných či blízkých v seniorských a zdravotnických zařízeních.

"Situace v našem kraji je v tuto chvíli příznivá, přesto bychom rádi požádali veřejnost, aby dodržovala i nadále základní hygienická doporučení, a to především s ohledem na rizikové skupiny občanů," uvedla náměstkyně vykonávající funkci hejtmana kraje Marcela Krejsová. "Pokud se vrátíte ze zahraniční dovolené, zejména z rizikových oblastí, apelujeme na všechny občany, aby zvážili návštěvu rodičů a dalších příbuzných v seniorských a zdravotnických zařízeních. V případě zavlečení nákazy do sociálního zařízení vystavujete nejen vašeho seniora, ale i ostatní nebezpečí nákazy včetně následné sociální izolace. A právě ta je pro seniory velmi náročná," doplňuje Marcela Krejsová.

Vzhledem k počtu aktuálně nemocných onemocněním COVID-19 v Plzeňském kraji nebyla v tuto chvíli odborníky z KHS a oblasti zdravotnictví doporučena vedení Plzeňského kraje žádná mimořádná opatření. I nadále zůstává povinné nošení roušek ve zdravotnických zařízeních, v tomto týdnu bude také zavedeno nošení roušek a rukavic pro návštěvy v zařízeních sociálních služeb Plzeňského kraje. Zároveň bude návštěvám doporučeno, aby zvážily po návratu ze zahraniční dovolené po dobu dvou týdnů návštěvu zařízení.

Situaci vedení Plzeňského kraje ve spolupráci s KHS a dalšími členy Krizového štábu Plzeňského kraje monitoruje.

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.