Kvůli nedostatku vakcín se omezuje očkování první dávkou. Nové termíny se dočasně nevypisují

28. 1. 2021

TISKOVÁ ZPRÁVA

Nemocnice Plzeňského kraje jsou nuceny omezit očkování veřejnosti první dávkou vakcíny Pfizer a nevypisují proto nové volné termíny . Důvodem je nedostatek vakcín. Krajské nemocnice totiž tento týden neobdržely žádnou dodávku. Vakcíny, které zbyly v Klatovské nemocnici z dodávky v minulém týdnu, použije nemocnice k zahájení očkování zdravotníků druhou dávkou.  

„Všechny nemocnice už pozastavily očkování první dávkou. Zároveň nebudou vypisovat a uvolňovat v rezervačním systému žádné nové volné termíny. Očkovací místa a týmy jsou sice připravené, kapacitně dokážeme očkovat stovky lidí denně, ale není čím,“ říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Krajské nemocnice začaly s očkováním proti onemocnění covid v pondělí 11. ledna. V prvním týdnu se očkoval výhradně zdravotnický personál nemocnic a rizikoví pacienti. Celkem se jednalo o zhruba 950 lidí. Druhou dávku vakcíny Pfizer by měli všichni dostat nejpozději po čtyřech týdnech. „Rádi bychom doporučené intervaly dodrželi. Všechny vakcíny Pfizer, které tedy nyní máme nebo je teprve obdržíme v příštím týdnu, už budeme schraňovat právě pro druhé kolo očkování,“ doplnil Jiří Kokoška.

Nemocnice Plzeňského kraje dosud naočkovaly přibližně 3200 lidí. Bezmála 1250 byli přímo zaměstnanci nemocnic, spolupracující zdravotníci na covidových pracovištích a členové zdravotnické záchranné služby ze spádových oblastí. Dále bylo naočkováno přes 400 zaměstnanců domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem a zbylých 1550 naočkovaných jsou buď klienti těchto domovů nebo senioři nad 80 let, kterým se podařilo k očkování objednat přes centrální rezervační systém.

 

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.