Den dětí v nemocničním parku navštívila v Domažlicích tisícovka hostů

31. 5. 2018

Ve dvoudenním předstihu uspořádala Domažlická nemocnice u příležitosti Mezinárodního dne dětí akci pro školáky i předškoláky z Domažlic i okolí. Ve středu 30. května je pozvala na Den dětí v nemocničním parku, kde se dozvěděli zajímavosti o poskytování první pomoci, seznámili s prací zdravotníků či hasičů, s riziky úrazů v letních měsících a měli možnost soutěžit o tašky s dárky. Od 10 do 17 hodin si do areálu našlo cestu až 800 dětí a téměř dvě stovky učitelů, vychovatelů i rodičů.

„Akce splnila naše neskromná přání. Kartičky k zapisování soutěžních aktivit a úkolů si vyzvedlo 724 dětí a rozdali jsme i menším dětem, které ještě nemohly soutěžit, téměř 800 tašek. Díky sponzorům v nich byly například fixy, omalovánky, drobné hračky a také nějaká ta sladkost,“ říká ředitel Domažlické nemocnice Petr Hubáček.

Akce byla zaměřena, jak jinak, na zdraví dětí a prevenci. „Chtěli jsme představit nemocnici trochu v jiné podobě a ukázat, že lékaři i sestřičky jsou na jejich straně a mají vždy snahu jim pomoci. Hlavně malé děti mají totiž obvykle trochu strach ze zdravotníků a obecně bílých plášťů,“ vysvětluje hlavní sestra Jana Boučková. Dále se děti dozvěděly o nejčastějších letních dětských úrazech a jak v případě nutnosti zavolat pomoc nebo poskytnou první ošetření. Řadu věcí si mohly i samy vyzkoušet.

Ukázky předvedly i přizvané složky integrovaného záchranného systému. Policie a domažlická městská policie představily brýle simulující opilost a užití drog nebo práci policejního psa a přijel i policejní sportovní vůz BMW i8 pro zásahy na českých dálnicích. Ukázky a techniku nachystali i zdravotničtí záchranáři, dobrovolní hasiči včetně mladých Soptíků, soutěže probíhaly na stanovištích BESIPu a RodeoSportu.

Pro všechny účastníky bylo k dispozici ovoce, mléčné výrobky a nápoje. Přípravu a akci zajišťovalo 74 osob a různou formou podpory pomohlo 38 sponzorů. „Všem jim nesmírně děkujeme a těšíme se, že třeba i s jejich pomocí někdy podobnou akcii opět zopakujeme,“ dodal Petr Hubáček.

Hlavní partneři akce

Ostatní partneři


Zpět

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste u nás spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.