Testování nemoci covid metodou PCR

Domažlická nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid metodou PCR.

Komu PCR test provádíme? 

Bezplatně
Samoplátcům

Jak se k vyšetření objednat?

PCR - bezplatně (indikovaný)

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte. Rezervace přes telefon není možná.

rezervace PCR test 

PCR - samoplátci

Test je nutné si rezervovat telefonicky viz info zde. Rezervace přes webový on-line formulář není u samoplátců možná.


Jak rezervaci zrušit?

Bezplatně

Rezervaci lze zrušit proklikem v mailu, který vám přijde po objednání na váš mail. Pokud tento mail nemáte, vyžádejte si zrušení rezervace na mailu info@domazlice.nemocnicepk.cz - do předmětu zprávy napište "Zrušení testu", do těla zprávy napište vaše jméno, příjmení, rok a měsíc narození a datum a čas, na kdy jste objednán, např. "Jan Novák, 7503, 27. února, 14:30.

Samoplátci

Na stejném telefonu jako byla provedena rezervace. 


Jak a kam se k odběru dostavit?

Bezplatně 

Odběrové místo je u technických budov ve východní části areálu. K testu se přijíždí vozem horní bránou kolem parkovišť a pak se projíždí areálem. Příjezd je celou cestu značen. Pěšky lze přijít spodní bránou

DN mapa

Samoplátci 

Odběry se provádí v odběrové místnosti nemocničních laboratoří - Oddělení klinické biochemie (OKB) ve 3. NP nemocnice - od hlavního vchodu z vestibulu vlevo do chodby a na chodbě po pravé straně. 

DN plánek


Kdo hradí vyšetření?

PCR - Bezplatně

Indikovaným pojištěncům hradí test systém zdravotního pojištění. 

PCR - samoplátce

PCR test pro samoplátce stojí 814 Kč.  Částka se hradí hotově přímo v místě odběru, tedy v klinické laboratoři nebo po předchozí dohodě v odběrové místnosti lze i kartou na recepci. 


Jak se předávají výsledky vyšetření?

PCR test

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již ten samý nebo druhý den od odběru. Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS.

Pokud výsledek testu nepřijde do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte laboratoř na čísle 777 455 808. Provozní doba linky je PO-PÁ 7 - 14:30 hod.

Certifikovaný výsledek posledního negativního provedeného PCR testu si lze stejně jako potvrzení o očkování stáhnout na webu ÓČKO - ocko.uzis.cz, kde stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu a pomocí hesla, které vám přijde přes SMS, si můžete certifikát stáhnout a vytisknout. Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód. 

Certifikát o prodělané nemoci covid je rovněž na webu ÓČKO, ale nejdříve 10. den po pozitivním PCR testu. Certifikát nevystavuje nemocnice, ale Ministerstvo zdravotnictví. Je proto zbytečné volat do nemocnice a domáhat se vydání potvrzení dříve. 

Pokud se Vám nepodaří ani po uvedené lhůtě a opakovaných pokusech získat přes uvedený web certifikát (stává se např. při nesprávně vyplněné rezervaci, kontaktujte mailem laboratoř covid@domazlice.nemocnicepk.cz. Do předmětu mailu napište "Problém s certifikátem". Do textu pak napište datum vyšetření, jméno, příjmení, mailovou adresu a telefon, které jste použili pro registraci na vyšetření. 


Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte na 379 710 310. Poradíme vám, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.