Testy na covid-19 pro pacienty indikované KHS a lékaři

VYŠETŘENÍ COVID-19 

Domažlická nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid-19 pacientům, které k vyšetření indikuje ze zdravotních důvodů buď jejich ošetřující lékař, nebo krajská hygienická stanice (KHS). K testu je nutné se objednat a přijet do Domažlické nemocnice. Níže najdete popis jak. Nemocnice netestuje z provozních důvodů samoplátce.  

Vyšetření provádí rovněž Klatovská nemocnice a Rokycanská nemocnice.

Jaká je provozní doba odběrového místa Domažlické nemocnice?

Středa a sobota 9 až 11 hodin

Jak se k vyšetření objednat?

K odběru je nutné se objednat online přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte. Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. 

Pokud vám systém objednávku neumožní, obraťte se zpět na KHS či ordinaci lékaře, aby zadala eŽádanku k vyšetření do centrálního úložiště. Bez odeslání eŽádanky se nelze k vyšetření objednat. Vyšetření mohou indikovat lékaři těchto vybraných odborností definice zde

Jak a kam se k odběru dostavit?

K odběrovému místu je třeba přijet autem. Není žádoucí, aby lidé přijížděli k tomuto vyšetření  hromadnou dopravou. Odběry probíhají z okénka vozu. 

Odběrové místo Domažlické nemocnice je u technických budov ve východní části areálu. Přijíždí se horní bránou kolem parkovišť a pak se projíždí  areálem. Příjezd je celou cestu značen. 

  
DN mapa

Kolik stojí vyšetření a jak je uhradit?

Pacientům indikovaným KHS nebo lékaři hradí vyšetření systém zdravotního pojištění. 

Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. 

Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. 

Pokud by Vám výsledek testu nepřišel do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte laboratoř na lince 737 220 498. Nevolejte ale dříve než třetí den od odběru. Zjištění výsledku dřívějším telefonováním neurychlíte.  

Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 605 917 096.

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.