Testování nemoci covid antigenními testy a metodou PCR

rezervace AG testy   Pokud se nemůžete dostavit, rezervaci včas zrušte! 

   
Domažlická nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid-19 antigenními testy pro širokou veřejnost a metodou PCR pro medicínsky indikované. K oběma typům testů je nutné se objednat. Níže najdete popis jak. 

Pro koho je určen konkrétní typ testu?

Antigenní test 

Vyšetření AG testy je určeno všem pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR. Testování stanovuje Mimořádné opatření MZČR č. 486, příloha 2Test lze absolvovat opakovaně, nejvýše však jednou za sedm dní.

Používáme test "Rapid Test Device" od Abbott Rapid Diagnostics nebo "Covid-19 Antigen Rapid Test Kit" od Safecare Biotech Hangzhou Co., které jsou mezinárodně uznávanými testy a lze s nimi cestovat do řady zemí EU. 

Informace pro pendlery

Je nutné prokázat se platnou kartičkou české zdravotní pojišťovny (je modrá nebo žlutá s nápisem "PLNÁ PÉČE"). 

PCR test

Odběrové místo Domažlické nemocnice provádí odběry pro PCR testy pouze pacientůmkteré k vyšetření indikuje ošetřující lékař nebo krajská hygienická stanice (KHS). 

Zájemcům bez medicínské indikace odběry pro PCR testy neprovádíme, tzn. ani samoplátcům, ani neindikovaným zájemcům žádající o test na vrub zdravotního pojištění. Naše nemocnice totiž není poskytovatelem celého PCR vyšetření, ale pouze odběrovým místem.

Výsledek posledního negativního provedeného Antigenního (do 24 hodin) a PCR testu (48 hodin) si stejně jako potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci covid lze stáhnout na webu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz, kde stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu a pomocí hesla, které vám přijde přes SMS, si můžete certifikát stáhnout a vytisknout. Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód.


Jak se k vyšetření objednat?

Antigenní test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte.

rezervace Ag testy

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Při odběru je nutné se prokázat kartičkou pojištěnce. Pokud se nemůžete k testu dostavit, rezervaci včas zrušte.  

PCR test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte.

rezervace PCR test 

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Pokud vám systém objednávku neumožní, obraťte se zpět na KHS či lékaře, aby zadal/a eŽádanku k vyšetření do centrálního úložiště. Bez odeslání eŽádanky se nelze objednat. Kdo smí vyšetření indikovat? Info zde 

Jak rezervaci zrušit

Rezervaci lze zrušit proklikem v mailu, který vám přijde po objednání na váš mail. Pokud tento mail nemáte, vyžádejte si zrušení rezervace na mailu info@domazlice.nemocnicepk.cz - do předmětu zprávy napoište "Zrušení AG testu", do těla zprávy napište vaše jméno, příjmení, rok a měsíc narození a datum a čas, na kdy jste objednán, např. "Jan Novák, 7503, 27. února, 14:30.


Jak a kam se k odběru dostavit?

Antigenní testy / PCR testy

Odběrové místo Domažlické nemocnice je u technických budov ve východní části areálu.

K testu se přijíždí vozem horní bránou kolem parkovišť a pak se projíždí areálem. Příjezd je celou cestu značen.

K Ag testu lze přijít i pěšky spodní branou u odběrového místa.

   
DN mapa


Kdo hradí vyšetření?

Antigenní test

Pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR hradí vyšetření jeho zdravotní pojišťovna. Nejvýše však jednou za sedm dnů. Samoplátce nevyšetřujeme.

PCR test

Pacientům indikovaným KHS nebo lékaři hradí vyšetření systém zdravotního pojištění. Samoplátce nevyšetřujeme.


Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Antigenní test

Výsledek testu je žadateli sdělen do 30 minut od provedení testu a to osobně na určeném místě poblíž odběrového místa. 

Pokud bude výsledek antigenního testu pozitivní a testovaná osoba nebude mít klinické příznaky nemoci, musí se na místě dle opatření ministerstva bez prodlení podrobit kontrolnímu testu metodou PCR.

PCR test

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. 

Pokud by Vám výsledek testu nepřišel do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte laboratoř na lince 737 220 498. Nevolejte ale dříve než třetí den od odběru. Zjištění výsledku dřívějším telefonováním neurychlíte.  

Výsledek posledního negativního provedeného Antigenního (do 24 hodin) a PCR testu (do 48 hodin) si stejně jako potvrzení o očkování nebo o prodělání nemoci covid lze stáhnout na webu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz, kde stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu a pomocí hesla, které vám přijde přes SMS, si můžete certifikát stáhnout a vytisknout. Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód. 


Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte na 775 863 655. Poradíme vám, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2021 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.